KURS NAUCZYCIELSKI 1-go STOPNIA

czytane: 2305 data: 2007-03-09
autor: Trisama das
Wersja do druku
W dniach od 25 do 30 czerwca 2007 roku (poniedziałek - sobota) w świątyni Wrocławskiej odbędzie się Kurs Nauczycielski 1-go stopnia. Kurs skierowany jest do wszystkich, którzy zainteresowani są prezentowaniem świadomości Kryszny w systematyczny oraz kompetentny sposób.

Kurs obejmuje cztery zakresy tematyczne związane z procesem uczenia się oraz nauczania.

Po pierwsze uczy umiejętności publicznego przemawiania. Każdy nauczyciel prezentuje swoją wiedzę przed grupą studentów. Dzięki ćwiczeniom na kursie, będziesz w stanie przygotować samodzielnie krótkie przemówienie oraz wygłosić je. Zdobędziesz także wskazówki do tego, w jaki sposób przygotować i wygłosić ciekawy wykład z Bhagavad-gity lub Śrimad Bhagavatam. Podczas ćwiczeń poznasz również swoje słabe i mocne strony jako wykładowcy i będziesz mógł nad nimi pracować.

Ponieważ z umiejętnością mówienia związana jest nierozłącznie umiejętność słuchania, na kursie poznasz także technikę uważnego słuchania innych, co pomoże ci w rozwiązywaniu konfliktów i nieporozumień, które bardzo często biorą się właśnie nieuważnego słuchania innych. Słuchanie empatyczne – bo tak nazywa się ten rodzaj skupienia uwagi na wypowiedzi drugiej osoby – pomaga w rozwiązywaniu codziennych problemów, a także wyrabia właściwe nawyki przekazywania informacji.

Główną część kursu stanowi omówienie trzech stylów nauczania oraz ich odzwierciedlenie w tradycji wedyjskiej. Poznasz zależności pomiędzy wiedzą teoretyczną oraz praktyczną oraz metody wykorzystania naturalnych zdolności każdego studenta do przyswajania wiedzy. Dowiesz się, w jaki sposób rozwinąć w studentach umiejętności, które pozwolą im zastosować poznaną wiedzę w praktyce.

W ramach praktycznych ćwiczeń poznasz i nauczysz się wykorzystywania wszelkiego rodzaju zasobów ludzkich oraz materiałowych - począwszy od samego siebie i swoich umiejętności, a skończywszy na przedmiotach codziennego użytku - w celu skutecznego przekazywania wiedzy. Ćwiczenia te pozwolą ci opanować zdobytą wiedzę teoretyczną, a także sprawdzić się w roli nauczyciela.

Szczególną cechą tego kursu jest to, że uczenie się oraz nauczanie metodyką opracowaną przez zespół VTE, jest wysoce skuteczne oraz sprawia przyjemność zarówno studentom, jak i nauczycielowi między innymi dlatego, że metodyka ta dostosowana jest do indywidualnych możliwości i potrzeb każdego studenta oraz nauczyciela.

Kurs poprowadzi Yugala Kisiora Dasa oraz Bhaktavasa Govinda Dasa.

Yugala Kisiora Dasa związany jest z kursami prowadzonymi metodyką VTE od 2002 roku, kiedy to odbył Kurs Bhakti Sastri we Wrindawan. Wkrótce potem zamieszkał w Radhadesh, gdzie kończy obecnie studia licencjackie z Teologii Waisznawa w Bhaktivedanta College. Między rokiem 2003 a 2007 zaliczył oraz pomagał prowadzić większość kursów opracowanych przez zespół VTE. Obecnie prowadzi Kurs Bhakti Sastri (Bhagavad-gita) opracowany według metodyki VTE.

Bhaktavasa Govinda Dasa – Obecnie student 2-go roku Teologii Waisznawa w Bhaktivedanta College. Zapoznał się z metodyką VTE podczas Kursu Bhakti Sastri w Mayapur w roku 2004/2005. Zaliczył większość kursów opracowanych przez zespół VTE. Obecnie prowadzi Kurs Bhakti Śastri (Nektar Instrukcji) w Radhadesh opracowany według metodyki VTE.

Zgłoszenia na kurs prosimy kierować na adres: e-mail bgd108@gmail.com (Bhaktavasa Govinda Dasa) lub pod nr tel. 505 35 63 45 (Yasioda Gopi dd)

Uczestnicy kursu zostaną poproszeni o wpłacenie dotacji w wysokości 150 PLN, która pokryje koszty organizacji kursu.Dotacje na pokrycie kosztow organizacji kursu mozna wpalacic w dniu rozpoczecia kursu lub wczesniej na konto:

67105015041000002251885683
Boguslaw Pyz
ul.1 Maja 102/3
45-355 Opole
Z dopiskiem "FUNDUSZ EDUKACYJNY"

Zgłoszenia na kurs przyjmowane są do 15 czerwca. Ilość miejsc ograniczona.

Hare Kryszna
Bhaktavasa Govinda Dasa

Komentarze, uwagi, sugestie


foto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Ratha Yatra 2022 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
5 mar 2022

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2021 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
4 sty 2022

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2021
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
4 sty 2022

Wiosenne Kryszna katha
Zobacz najnowszy postinfo
Trisama
27 kwi 2021

Ratha Yatra 2021 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
8 mar 2021

Wyszukiwarkaonline: 2