Maraton Grudniowy

czytane: 964 data: 2015-12-16
autor: Radhakantha das
Wersja do druku

Hare Kryszna 

Wszelka Chwała Śri Śri Gaura-Nitay !!!

Wszelka chwała Śrila Prabhupadzie !!!

Drodzy Bhaktowie,

Trwa właśnie maraton dystrybucji książek Srila Prabhupada. Zgodnie z tradycją grudzień jest okresem w którym staramy się zwiększyć wysiłki na polu nauczania w tej właśnie formie – rozprowadzając książki naszego aczarii. Książki zawierające transcendentalną wiedzę o Krysznie i praktyce, dzięki której możemy uwolnić się od nieszczęść uwarunkowanego życia i doświadczyć nieograniczonego szczęścia poprzez rozwinięcie z Nim miłosnego związku. Jest rzeczą oczywistą, że książki Srila Prabhupada ratują świat, ratują zagubione dusze wyzwalając z oceanu nieszczęść. Sami doświadczyliśmy szczęścia w wyniku podążania duchową ścieżka i wszyscy zawdzięczamy te nasze mniejsze czy większe ekstazy i postęp duchowy właśnie książkom Srila Prabhupada. Dały nam właściwe zrozumienie wiedzy transcendentalnej oraz zawsze stanowiły i stanowią inspirację, są ukojeniem, drogowskazem, źródłem medytacji o duchowych rozrywkach Najwyższego Pana – są dla nas po prostu skarbem. Czas więc by się podzielić tym nektarem z innymi istotami i dlatego organizujemy wzmożone działania rozpowszechniania tej pięknej literatury. Już kilka osób przesłało nam wyniki książkowej dystrybucji a rezultaty są wpisywane do nowej grudniowej, maratonowej listy.

(Wyniki przesyłamy na adres email: radhakanta-das@o2.pl) (szczegóły tutaj Maraton GRUDNIOWY )Oczywiście, lista sprzed grudnia, całoroczna została zachowana,(szczegóły tutaj  Wyniki CAŁOROCZNE) tak więc nie tylko wyniki maratonu mają znaczenie lecz podsumujemy także działania poszczególnych wielbicieli w ciągu całego roku. Tak więc można być zwycięzcą nie tylko w  1 ale i w 2 kategoriach :). 

Pamiętamy oczywiście, że owa duchowa rywalizacja jest przede wszystkim zabawą, wzajemną inspiracją do dość trudnych zadań nauczania i tak naprawdę powinniśmy z jednej strony działać tak jakbyśmy chcieli wygrać, lecz jednocześnie, zrobiwszy największy wysiłek,  liczyć na to, że będziemy…ostatni na liście – tak, właśnie tak – ponieważ to oznacza jeszcze większą liczbę rozprowadzonych książek.

Jak mogę zachęcić, coś podpowiedzieć. Cóż, nasz ulubiony bhaktowski tekst – medytuj i rozwijaj pragnienie a Kryszna nam podpowie co zrobić. Tak się właśnie jednak dzieje – czasem to może długo trwać, możesz nie być w stanie wyjść z książkami na ulicę jednak jest wiele, nie odkrytych też możliwości.  Warto pomedytować choćby o jednej dostarczonej komuś książce. Każdy akt przekazania 

duchowej wiedzy jest bezcenny. Jeśli 100 osób zapragnęłoby przekazać w grudniu choć jedna książkę – mamy już 100 dusz uratowanych, a co tu mówić o większej ilości zaangażowanych wielbicieli i to w trybie regularnym. Jeśli dajesz czasem napiwki, np. u fryzjera, tym razem wręcz mu książkę. Jeśli ktoś ze znajomych był pomocny, czujemy się w jakiś sposób zobowiązani, przekażmy książkę. Może gdzieś na targowisku można się wymienić – książka za kilka warzyw czy owoców. Jeśli instalator cos nam naprawi to może końcówkę zapłaty możemy uiścić w formie zestawu książkowego, starajmy się myśleć. To dobra forma zaangażowania umysłu dla Kryszny – mieliśmy angażować umysł i zmysły dla Govindy – jest okazja – niech umysł, lubiący tak kombinować, teraz kombinuje jak przekazać książkę.– No i  nie bójmy się czasem skrzywianej miny człowieka, któremu próbowaliśmy dać książkę – warto pomyśleć czy nas samych by to wielce szokowało. Pewnie powiecie, ‘no tak, ale to tak widać, że religijna i ludzie dziwnie mogą myśleć’ – ale czy nie czas by choć czasem zwalczyć ten dziwny strach, skrępowanie, a może wstyd – a może czas wreszcie z dumą powiedzieć ‘hej, jestem bhakti-joginem i ty też możesz spróbować bo to frajda na całe życie, a nawet później…:)’ czy jakoś tam inaczej. Sposób się znajdzie, możliwości wiele.

Z całego serca życzę Wam entuzjazmu życzę Wam entuzjazmu, pomysłów i sukcesów na polu nauczania. Niech to będą nawet drobne akcje, ale niech zaistnieją – zawsze są wzbogaceniem naszego życia duchowego, często potwierdzeniem tego co wyczytaliśmy w książkach czy usłyszeliśmy na wykładach – te nasze małe vigjany życia codziennego czyli realne ‘mikro-potwierdzenia’ duchowej teorii.

Hare Kryszna – i do zobaczenia na pomaratonowym warszawskim festiwalu

Wasz sługa

Radhakanta dasfoto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Komunikat o powołaniu komisji d/s zbadania sytuacji w świąty
Zobacz najnowszy postinfo
Trisama
7 maja 2019

Wizyta Jego Świątobliwości Prahladanandy Maharaja
Zobacz najnowszy postinfo
Trisama
17 kwi 2019

Ratha Yatra 2019 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
23 lut 2019

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2018
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
23 sty 2019

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2018 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
23 sty 2019

Wyszukiwarkaonline: 1