Maraton Grudniowy

czytane: 714 data: 2015-12-16
autor: Radhakantha das
Wersja do druku

Hare Kryszna 

Wszelka Chwała Śri Śri Gaura-Nitay !!!

Wszelka chwała Śrila Prabhupadzie !!!

Drodzy Bhaktowie,

Trwa właśnie maraton dystrybucji książek Srila Prabhupada. Zgodnie z tradycją grudzień jest okresem w którym staramy się zwiększyć wysiłki na polu nauczania w tej właśnie formie – rozprowadzając książki naszego aczarii. Książki zawierające transcendentalną wiedzę o Krysznie i praktyce, dzięki której możemy uwolnić się od nieszczęść uwarunkowanego życia i doświadczyć nieograniczonego szczęścia poprzez rozwinięcie z Nim miłosnego związku. Jest rzeczą oczywistą, że książki Srila Prabhupada ratują świat, ratują zagubione dusze wyzwalając z oceanu nieszczęść. Sami doświadczyliśmy szczęścia w wyniku podążania duchową ścieżka i wszyscy zawdzięczamy te nasze mniejsze czy większe ekstazy i postęp duchowy właśnie książkom Srila Prabhupada. Dały nam właściwe zrozumienie wiedzy transcendentalnej oraz zawsze stanowiły i stanowią inspirację, są ukojeniem, drogowskazem, źródłem medytacji o duchowych rozrywkach Najwyższego Pana – są dla nas po prostu skarbem. Czas więc by się podzielić tym nektarem z innymi istotami i dlatego organizujemy wzmożone działania rozpowszechniania tej pięknej literatury. Już kilka osób przesłało nam wyniki książkowej dystrybucji a rezultaty są wpisywane do nowej grudniowej, maratonowej listy.

(Wyniki przesyłamy na adres email: radhakanta-das@o2.pl) (szczegóły tutaj Maraton GRUDNIOWY )Oczywiście, lista sprzed grudnia, całoroczna została zachowana,(szczegóły tutaj  Wyniki CAŁOROCZNE) tak więc nie tylko wyniki maratonu mają znaczenie lecz podsumujemy także działania poszczególnych wielbicieli w ciągu całego roku. Tak więc można być zwycięzcą nie tylko w  1 ale i w 2 kategoriach :). 

Pamiętamy oczywiście, że owa duchowa rywalizacja jest przede wszystkim zabawą, wzajemną inspiracją do dość trudnych zadań nauczania i tak naprawdę powinniśmy z jednej strony działać tak jakbyśmy chcieli wygrać, lecz jednocześnie, zrobiwszy największy wysiłek,  liczyć na to, że będziemy…ostatni na liście – tak, właśnie tak – ponieważ to oznacza jeszcze większą liczbę rozprowadzonych książek.

Jak mogę zachęcić, coś podpowiedzieć. Cóż, nasz ulubiony bhaktowski tekst – medytuj i rozwijaj pragnienie a Kryszna nam podpowie co zrobić. Tak się właśnie jednak dzieje – czasem to może długo trwać, możesz nie być w stanie wyjść z książkami na ulicę jednak jest wiele, nie odkrytych też możliwości.  Warto pomedytować choćby o jednej dostarczonej komuś książce. Każdy akt przekazania 

duchowej wiedzy jest bezcenny. Jeśli 100 osób zapragnęłoby przekazać w grudniu choć jedna książkę – mamy już 100 dusz uratowanych, a co tu mówić o większej ilości zaangażowanych wielbicieli i to w trybie regularnym. Jeśli dajesz czasem napiwki, np. u fryzjera, tym razem wręcz mu książkę. Jeśli ktoś ze znajomych był pomocny, czujemy się w jakiś sposób zobowiązani, przekażmy książkę. Może gdzieś na targowisku można się wymienić – książka za kilka warzyw czy owoców. Jeśli instalator cos nam naprawi to może końcówkę zapłaty możemy uiścić w formie zestawu książkowego, starajmy się myśleć. To dobra forma zaangażowania umysłu dla Kryszny – mieliśmy angażować umysł i zmysły dla Govindy – jest okazja – niech umysł, lubiący tak kombinować, teraz kombinuje jak przekazać książkę.– No i  nie bójmy się czasem skrzywianej miny człowieka, któremu próbowaliśmy dać książkę – warto pomyśleć czy nas samych by to wielce szokowało. Pewnie powiecie, ‘no tak, ale to tak widać, że religijna i ludzie dziwnie mogą myśleć’ – ale czy nie czas by choć czasem zwalczyć ten dziwny strach, skrępowanie, a może wstyd – a może czas wreszcie z dumą powiedzieć ‘hej, jestem bhakti-joginem i ty też możesz spróbować bo to frajda na całe życie, a nawet później…:)’ czy jakoś tam inaczej. Sposób się znajdzie, możliwości wiele.

Z całego serca życzę Wam entuzjazmu życzę Wam entuzjazmu, pomysłów i sukcesów na polu nauczania. Niech to będą nawet drobne akcje, ale niech zaistnieją – zawsze są wzbogaceniem naszego życia duchowego, często potwierdzeniem tego co wyczytaliśmy w książkach czy usłyszeliśmy na wykładach – te nasze małe vigjany życia codziennego czyli realne ‘mikro-potwierdzenia’ duchowej teorii.

Hare Kryszna – i do zobaczenia na pomaratonowym warszawskim festiwalu

Wasz sługa

Radhakanta dasfoto galeria

Harinam we Wrocławiu

Na forum

Festiwal Nama Hatta 2017
Zobacz najnowszy postinfo
Trisama
14 sie 2017

Akcja Harinam dla Każdego - marzec 2017
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
30 mar 2017

svami vs gosvami
Zobacz najnowszy postinfo
adrian
16 mar 2017

moce mistyczne
Zobacz najnowszy postinfo
Kunja Devata dasa
26 lut 2017

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2016 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
22 sty 2017

Wyszukiwarkaonline: 1