Inspiracje:

ZBLIŻENIE SIĘ DO ŚRIMATI RADHARANI
autor: REDAKCJA

Fragmenty wykładu Śrila Prabhupada o Radharani, Londyn, 1971/1973
tłumaczenie: Bhaktavasa Govinda Prabhu


Powinniśmy próbować zrozumieć cechy Radharani. Radharani jest energią przyjemności, hladini-śakti. Anandamayo ‘bhyasat (Vedanta-sutra 1.1.12). W Vedanta-sutrze Prawda Absolutna opisana jest jako anandamaya, zawsze w mocy przyjemności. Kiwdy chcesz ananda, przyjemności, nie możesz jej mieć samej. Nie możesz cieszyć się samemu. Kiedy znajdujesz się w kręgu przyjaciół lub rodziny, albo innych znajomych, odczuwasz przyjemność. Tak jak ja teraz mówię. Mówienie moje jest przyjemne, kiedy znajduje się tu wiele osób. Nie mogę przemawiać sam. To nie jest ananda. Mogę przemawiać tutaj w nocy, w środku nocy, kiedy nikogo nie ma. To nie jest ananda. Ananda oznacza, że muszą być inni. Ponieważ Kryszna, Prawda Absolutna, jest anandamaya dlatego eko bahu syam, stał się wieloma. My także jesteśmy cząstkami Kryszny, aby sprawiać przyjemnośc Krysznie. Ale główną mocą przyjemności jest Radharani.
więcej >>


Niebiańskie pochodzenie Bhiszmy
autor: REDAKCJA

W dawnych czasach żył król o imieniu Mahawisza. W ciągu swego długiego życia władca ten złożył wiele wspaniałych ofiar, dzięki którym po śmierci udał się do krainy Indry. Tam, podczas zgromadzenia bogów, wśród których obecny był też Brahma, Mahawisza zobaczył przepiękną boginię Gangę. Gdy przyglądał się jej,


więcej >>


Bhisma Pancaka czyli 5 ostatnich dni Czaturmasji


 Jutro 21.11.2015 Utthana Ekadasi czyli  rozpoczyna się Bhisma Pancaka. Jest to także dzień odejścia Śrila Gaura Kisora Dasa Babajiego. Tekst dotyczący Bhisma Pancaka przetłumaczył - Madhava Caran Prabhu.A oto text:


więcej >>


Przyszłość naszej społeczności
autor: REDAKCJA

W Projekcie 2016 widzę bardzo dużą przyszłość dla naszej społeczności wielbicieli w Polsce. Planowana świątynia będzie odpowiadać na wiele naszych obecnych potrzeb (pełne zaplecze, noclegi, ogólnopolskie centrum spotkań, seminariów) oraz umożliwiać wiele nowych działań w ramach misji nauczania. Więcej: LINK


więcej >>


I heave a dream...
autor: Rameśvar Das

„I have a dream…” /Mam marzenie/ jak to powiedział kiedyś jeden pastor z Atlanty, dla wielu, a w szczególności dla mnie słowa te są kultowe i pokazują co znaczy pełna determinacja prowadzająca do celu, okupiona często ogromnym poświęceniem, ale ostatecznie zakończona sukcesem. To  poniekąd dzięki tym  głośno


więcej >>


BANKNOTY PANA JAGANATHA – Rozpoczynamy dystrybucję !!!
autor: REDAKCJA

Dla wszystkich osób śledzących projekt BUDOWY WOZU NA RATHA YATRĘ oraz dla tych, którzy jeszcze o nim nie wiedzą za dużo, mamy dobrą wiadomość, właśnie wczoraj dotarły do nas prosto z drukarni BANKNOTY PANA JAGANNATHA !!!( więcej informacji o banknotach: BANKNOTY PANA JAGANNATHA )

Pragniemy poinformować, że z dniem dzisiejszym 07.03.2014 rozpoczynamy dystrybucje tych najbardziej pomyślnych banknotów !!!
więcej >>


BUDUJEMY WÓZ NA RATHA YATRĘ
autor: REDAKCJA

Z wielką radością informujemy, iż dziś czyli w ten wszechpotężny dzień pojawienia się w tym świecie Pana Adveity Acaryi Prabhu rozpoczynamy niezwykły projekt jakim jest Budowa Wozu Dla Pana Jagannatha.

Mamy nadzieje, że Pan Adveita Acarya Prabhu pobłogosławi ten projekt. Jak powiedział Trisama Prabhu, Pan Advaita Acarya jest połączeniem Maha Visnu i Sada Śivy i to On kontroluje tu wszystko czego chcemy użyć dla Kryszny. Pokornie modlimy się więc o  błogosławieństwa Pan Adveity oraz pragniemy również i Was poprosić o błogosławieństwa dla tego projekt.
więcej >>


Wyniki sankirtanu od stycznia do września 2013
autor: REDAKCJA

Sankirtan w Polsce ożywa dzięki wysiłkom niesamowitych, dzielnych bhaktów. Zobaczcie sami, oto ich wyniki od stycznia do września.

http://www.harinam.pl/sankirtan.html


więcej >>
foto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Komunikat o powołaniu komisji d/s zbadania sytuacji w świąty
Zobacz najnowszy postinfo
Trisama
7 maja 2019

Wizyta Jego Świątobliwości Prahladanandy Maharaja
Zobacz najnowszy postinfo
Trisama
17 kwi 2019

Ratha Yatra 2019 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
23 lut 2019

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2018
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
23 sty 2019

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2018 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
23 sty 2019

Wyszukiwarkaonline: 1