Jarmark Tkaczy Śląskich w Chełmsku Śląskim – 19.08.2006r.

czytane: 1220 data: 2006-10-24
autor: bhn. Marta
Wersja do druku
W tym dniu byliśmy gośćmi na IV Jarmarku Tkaczy Śląskich: "Z lnem w Europie" w Chełmsku Śl. W zamyśle organizatorów miał on promować cenne wartości. To inicjatywa kulturalna, mająca na celu zwrócenie uwagi na bogate tradycje regionu. Ruch Hare Kryszna był jak widać jego częścią. Jarmark rozpoczął się pochodem, w którym uczestniczyły różne grupy z regionu. Byliśmy i my, bhaktowie Pana, rozpowszechniając Jego Święte Imię. Byli również śląscy tkacze, grupy taneczne, orkiestra z terenu śląsko-łużyckiego. Prawie wszyscy ubrani byli w len, naturalnie także wśród nas była osoba, która miała na sobie lnianą koszulę - bh Darek :) pozostali bhaktowie ubrani byli na "ludowo" (sari, dhoti).

Z przodu pochodu można było usłyszeć orkiestrę, a z tyłu coś najbardziej cennego Maha-mantrę Hare Kryszna (Hare Kryszna Hare Kryszna Kryszna Kryszna Hare Hare/ Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare). Prowadził bh Janek i Darek z Polkowic. Bhaktowie grali na mrydandze, karatalach, a ja z bhn Beatą (Nowe Śantipur) tańczyłyśmy. Cały "harinam" doszedł do sceny, następnie każda z grup była oficjalnie przywitana i przedstawiona, prezentując się na placu pod sceną. Gdy nadeszła nasza kolej, z wielkim entuzjazmem (HAAARRIIBOOOL!!!) zaczęliśmy głośno śpiewać Maha-mantrę! ! ! Organizator Jarmarku przywitał nas serdecznie i gorąco. Mimo, iż dostał od nas podkładkę z tekstem, to dodał od siebie sporo ciepłych słów.

Każda z grup rozeszła się do swoich stolików, my także. Serwowaliśmy przepyszne kryszna-prasadam. Mitra-hari Pr. oraz bh Marcin (Mukunda) na miejscu smażyli papadamy, ziemniaki i kabaczki. Bh Darek (Polkowice), Baladewa Pr. (Jawor), bhn Beata (Nowe Śantipur) rozprowadzali naszą tajną, duchową broń z uśmiechem na twarzy. Można było napić się słodkiego khiru, zjeść smażone ziemniaki, pakorę. Obok znajdował się stolik z książkami Śrila Prabhupada oraz indyjskimi ozdobami. Rozmawialiśmy o Krysznie, filozofii, ruchu, życiu. Wiele osób pytało się o adresy świątyń lub ośrodków Hare Kryszna w Polsce. Dużo osób było już w Czarnowie i wiele też chciało nas tam dopiero odwiedzić.

Za stolikiem bhaktowie robili bhadżan (bh Janek, Baladewa Pr., Mukunda Pr., czasem ja). Wokół zebrało się dość sporo dzieci i młodzieży, żywo zainteresowanych bhadźanem. Niektórzy siedzieli zaczytani, kupili "W stronę samopoznania". Inni próbowali śpiewać. Całkiem, całkiem im to wychodziło. Święte Imię ma taką moc, że niektórzy nie mogli oderwać od nas oczu, stali i słuchali. Gdy tylko bhaktowie przestali grać, dzieci nakazywały nam wręcz: mamy grać i już! Więc bh Janek kontynuował. Byli i tacy dorośli - łaska Kryszny - że stali zasłuchani i nie mogli zrobić kroku dalej. Stali dłuższy czas tacy "zawieszeni". Taką moc ma Święte Imię!

Maha-mantra Hare Kryszna ki...dźaj!
Śrila Prabhupada ki...dźaj!


Dziękuję wszystkim bhaktom uczestniczącym w programie za inspirujące towarzystwo.

W.s. bhn Marta

Zobacz Galerie

Skomentuj artykuł


foto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Ratha Yatra 2024 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
24 lut 2024

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2023 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
6 sty 2024

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2023
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
6 sty 2024

Ratha Yatra 2023 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
12 mar 2023

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2022 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Wyszukiwarkaonline: 1