Porozumienie Tubylców z Tambylcami uśmiechem przypieczętowane.

czytane: 1264 data: 2007-04-27
autor: Alma
Wersja do druku

21 kwietnia bieżącego roku odbył się kolejny program otwarty – tym razem w MDK, w Chojnowie. Zanim jednak bhaktowie rozpoczęli ostatnie ‘techniczne’ przygotowania do tego wydarzenia, o godzinie 14:30 wyruszyli na harinam, aby podarować mieszkańcom Chojnowa słodki nektar Świętego Imienia. Tubylcy okazali się bardzo serdeczni, napotykając Różnobarwny Śpiewająco-Podskakująco Radosny Tłum (Tłumik…? :)). Niektórzy z Tubylców spontanicznie przyłączyli się do harinamu – pieszo, bądź na kółkach. Na mocy Świętego Imienia, porozumienie Tubylców z Tambylcami uśmiechem przypieczętowane. Nawet otrzymaliśmy bukiet czerwonych tulipanów od jednego mieszkańca Chojnowa :)

Niestety, harinam nie trwał długo i pozostał pewien niedosyt,…który mogliśmy zamienić na entuzjazm w przygotowaniu sali na przyjęcie gości. Miło było Podsłuchiwać Przypadkiem, jak wielu z wielbicieli Pana Kryszny, krzątających się to tu to tam, śpiewało pod nosem :)
Jedni przystrajali salę, drudzy ustawiali stoliki, przynosili Prasadam (Przepraszam, czy ktoś widział makaron..?), odbyły się próby artystyczno-muzyczne, na małym ołtarzyku pojawiły się Bóstwa Gaura-Nitay….

Program otwarty rozpoczął się pięknym bhajanem w wykonaniu Dayala Candry Prabhu, Audarii Mataji, bhn. Romy, Dvarakacyuty Prabhu, bh. Andrzeja, bh. Pawła, bhn. Kiśori.

Naszym gościom bardzo spodobał się ten punkt programu, z publiczności dało się słyszeć głosy: „OOooooooo….! Właśnie taką muzykę powinni na weselach grać, a nie takie tam trelemorele!”.

(Kevin, lat 5: „Mamo, Mamo! A my mamy tą płytę? Fajnie grają i śpiewają…Mamo, chce na scenę, moooogę….? A gdzie jedzenie?”)

Byłam (jestem!) pod wielkim wrażeniem zaangażowania serca bhajanistów – każdy zaprezentował coś wyjątkowego, Coś tylko od siebie, ale dla wszystkich.

Gdy bhajan jeszcze trwał, Madana Mataji z wielką precyzją i oddaniem, przeprowadziła ceremonię arati – to wydarzenie wywołało zachwyt u wielu z gości..(Kevin: „Mamo! Ale ta pani tam na scenie ładnie macha tym patyczkiem…A co z jedzeniem?”)

Kolejnym punktem programu był teatrzyk, zapowiedziany przez Gaurangę Prabhu. W teatrzyku wystąpiły Vraja Prija mataji, bhn. Roma, bhn. Sati i Kiśori oraz Dvarakacyuta Prabhu Z_Harmonium_W_Tle. Aktorzy po raz pierwszy występowali w tym składzie i poradzili sobie naprawdę dobrze z tym trudnym (serio, serio) zadaniem. Teatrzyk miał być wprowadzeniem do wykładu, a jego celem było wywołanie refleksji u publiczności, na temat tego, czy istnieje „życie po narodzinach”, natomiast owocem teatrzyku – rozmowa z gośćmi na ten temat podczas ostatniego punktu programu.

Następnie miał miejsce wykład, który wygłosił Karanam Prabhu. Wykład dotyczył cierpienia – dlaczego go doświadczamy, co jest tego przyczyną. Prabhu mówił także o tym, jak ważne jest intonowanie maha-mantry Hare Kryszna…Pod koniec wykładu pewna pani z widowni wstała i podziękowała wykładowcy za to, o czym mówi – co jest (jak to Ta Pani nazwała: „najważniejsze i najcenniejsze”), a także wyraziła chęć rozmowy z wykładowcą po wykładzie. Szkoda tylko, że Ta Pani nie zgłosiła się do quizu, przeprowadzonego przez Rameśvara Prabhu, Baladeva Prabhu oraz Kiśori – podczas którego goście mieli okazję wygrać wspaniałe nagrody książkowo-słodyczowo-kwieciste.

(podchodzi Kevin: „proszę pani, ja umiem! Hare Kryszna, Hare Kryszna…eee….nie wiem…to ja później zaśpiewam!”)

Po quizie nadszedł czas na kirtan, który zapowiedział Tiksznarupa Prabhu. Pod sceną zebrali się nawet najmniejsi (ciałem, nie duchem ;)) Kirtanowi Entuzjaści (Kevin: „Hare Kryszna Hare Kryszna, Kryszna Kryszna Hare Hare, Hare Rama Hare Rama, Rama Rama Hare Hare….umiem, aaaa! UMIEM!!!)

Po kirtanie – Długo Oczekiwane Przez Długo Oczekujących – Prasadam! J Wspaniale przygotowane przez bhaktów z Jawora, Wałbrzycha i zapewne jeszcze z Wrocławia. Pyyysznooooośśściiii…..!!! (choć po zaglądnięciu we wszystkie garnki i garnko-podobne naczynia, makaronu nie znaleziono….).

W trakcie ucztowania, goście mogli obejrzeć przygotowany na tę okazję przez Viśvarupę Prabhu film, a także porozmawiać na temat zaprezentowanych punktów programu.

Kryszna zadowolony – bhaktowie zadowoleni – goście zadowoleni :)

Dziękuję za możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu oraz za możliwość przebywania w Waszym towarzystwie. Dziękuję, że mogę dziękować :)

P.S. Przepraszam za błędy w artykule, jeśli o kimś zapomniałam, coś pominęłam, coś źle napisałam – proszę o korektę.

Wasza sługa
Alma

Zobacz galerię

Galeria z Harinamu

Skomentuj artykuł


foto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Ratha Yatra 2023 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
12 mar 2023

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2022 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2022
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Ratha Yatra 2022 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
5 mar 2022

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2021 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
4 sty 2022

Wyszukiwarkaonline: 1