Dystrybucja prasadam w Radkowie

czytane: 1224 data: 2006-06-24
autor: bhn.Marta
Wersja do druku
Dystrybucja prasadam w Radkowie odbyła się pod koniec czerwca. Pojawili się na nim bhaktowie i bhaktinki z Jawora, Czarnowa, Wrocławia, Kalisza, Polkowic i Legnicy.

Plan początkowo był taki, że mieliśmy wystąpić na scenie w ramach rockowego festiwalu. W trakcie bhadżanu miała odbywać się również dystrybucja Kryszna-prasadam. Wyszło jednak całkiem inaczej.

Na miejscu okazało się, że scena, nazwijmy ją „główna”, podmokła i imprezę trzeba było przenieść gdzie indziej. Organizatorzy zdecydowali się na małą scenę na tarasie pewnego baru, gdzie siedziało dużo ludzi zadowalając zmysły w „tradycyjny” sposób ;) Ponieważ wszystko miało się zacząć o wiele później, bhaktowie, by nie stracić entuzjazmu, przenieśli się w inne miejsce, poza Radków. Zaproponował je Mitrahari Prabhu, który wychował się właśnie w tamtych okolicach.
Rozstawiliśmy się z Kryszna-prasadam i książkami przy jakimś szlaku prowadzącym w góry. Było to idealne miejsce na dystrybucję prasadam. Ludzie schodząc ze szlaku byli zmęczeni i głodni, także nie trudno było ich namówić na przyjęcie takich nektarów, przygotowanych przez bhaktów z Czarnowa i Jawora. Z drugiej zaś strony szli ludzie, którzy dopiero co wybierali się na spacer po górach. Słysząc maha-mantrę i widząc uśmiechniętych bhaktów, odwzajemniali nastrój i odbierali od nas tacki z Kyrszna-prasadam. Był to naprawdę zadowalający widok. Ekipa wielbicieli „od bhadżanu” siedziała w przepięknym miejscu wśród drzew , padało na ich światło słoneczne, tworząc niesamowity widok.
Gdy nadszedł odpowiedni czas, wróciliśmy do Radkowa. Na głównej scenie zagraliśmy bhadżan. Śpiewając, zachęcaliśmy zgromadzonych do wspólnego intonowania Świetych Imon. Ludzie dobrze się bawili, a bhn. Marta tańczyła z dziećmi przed sceną. Inni wielbiciele rozdawali Kryszna-prasadam. Na koniec naszego występu nie zabrakło oklasków. Było dużo pozytywnych wrażeń.
Warte uwagi jest to, że to była pierwsza akcja w takim składzie i w działania nasze wkradło się trochę chaosu i dezorganizacji, lecz bh Darek starał się trzymać porządek. Następnym razem postanowiliśmy bardziej się zorganizować. Taki skład wielbicieli na programy otwarte został aż do dzisiaj.
JAYA ŚRILA PRABHUPADA!
JAYA ŚRILA GURUDEVA!

Skomentuj artykuł
foto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Ratha Yatra 2023 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
12 mar 2023

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2022 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2022
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Ratha Yatra 2022 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
5 mar 2022

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2021 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
4 sty 2022

Wyszukiwarkaonline: 1