Radhastami w Jaworze

czytane: 1361 data: 2006-09-01
autor: Rameśwar das
Wersja do druku
„Śrimati Radharani jest największą wielbicielką Śri Kryszny, jest także najbardziej współczującą Osobą. Nie jest w stanie znieść cierpień dusz uwięzionych w świecie materialnym. Śrimati Radharani jest strażnikiem, mentorem i dobroczyńcą wszystkich początkujących wielbicieli. Kiedy jakaś dusza zaczyna dociekać o Krysznie, Śrimati Radharani jest w najwyższym stopniu zadowolona i dba o jej duchowy rozwój. Robiąc postęp, nieustannie wzywana jest łaska Śrimati Radharani, a kiedy Ona jest zadowolona, automatycznie zadowolony jest Śri Kryszna”.

1 września obchodziliśmy dzień pojawienia się Radharani – szczególne wydarzenie i niezwykła okazja do zbliżenia się za Jej pośrednictwem do lotosowych stóp Najwyższego Pana. Czas ten spędziłem z bhaktami z Jawora i Polkowic w mieszkaniu Madhawy Bhagawana prabhu i jego małżonki matadżi Radhiki.

Uroczystość rozpoczęliśmy bhadżanem, w trakcie którego każdy z obecnych mógł wykonać służbę dla Śri Śri Radhy i Kryszny. Wylewanych konch różnych pomyślnych substancji nie było końca... soki i przeciery owocowe, jogurt, krystalicznie czysta woda i Bóg ze Swoją Małżonką.... Nie każdy ma możliwość posmakowania słodyczy takiego widoku.

Po kąpieli Boskiej Pary słuchaliśmy wykładu o Śrimati Radharani. Warto zauważyć, że wszyscy obecni byli bardzo uważni (z wyjątkiem córeczki Iśwari matadżi, która wyjątkowo szybko odpłynęła do krainy snów... a może i gdzie indziej :). Po wykładzie było kilka pytań, trochę interesujących dociekań.

Następnie Madana Mohana Mohini matadżi przygotowała film o siedzibie Śrimati Radharani, Jej rozrywkach z Kryszną i najbliższymi przyjaciółmi. Matadżi tłumaczyła film z języka angielskiego i udzielała technicznych wyjaśnień tyczących się Wradża Dham. Mnie osobiście bardzo ożywiła ta prezentacja.

Po filmie był ostatni punkt programu – UCZTA. Radhe za pośrednictwem Swoich sług obdarowała nas wielką ilością pysznego prasadam. Serca zostały nakarmione, duchowe wibracje „podkręcone” i żal było odjeżdżać... ale wspomnienia pozostały i z pewnością będą trwały :) Oby do następnego Roku!

Dżaj Śri Radhe!!!!!!!!!


Z pozdrowieniami Rameśwar das

Skomentuj artykuł
foto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Ratha Yatra 2023 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
12 mar 2023

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2022 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2022
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Ratha Yatra 2022 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
5 mar 2022

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2021 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
4 sty 2022

Wyszukiwarkaonline: 1