Harinam i dystrybucja prasadam w Kamiennej Górze

czytane: 1501 data: 2006-09-02
autor: Rameśwar das
Wersja do druku
Kamienna Góra położona jest w dolinie Bobru, pomiędzy Sudetami Środkowymi i Zachodnimi, na wysokości 435 - 490 m n.p.m. Zajmuje ona centralne miejsce w malowniczej, śródgórskiej kotlinie, zwanej Kotliną Kamiennogórską. Niedaleko od tego miasta (ok. 10 km), w kotlince Rudaw Janowickich, znajduje się ekologiczna farma Hare Kryszna.

Dzięki dobrym związkom bhaktów z władzami tego miasta, a także dzięki staraniom bh. Darka, 2 września 2006r. zostaliśmy zaproszeni przez dyrekcję Centrum Kultury w Kamiennej Górze do zaprezentowania Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny (pod postacią muzyki, tańca, strojów, pożywienia, filozofii) w trakcie miejskiej imprezy plenerowej pt.: „Zatrzymać lato”.

Wydarzenie było szczególne, gdyż oprócz nas swój dorobek artystyczny prezentowali goście z Indii, tancerze i muzycy ze stanu Kerala. Podczas gdy na zainstalowanej w rynku scenie trwały występy, nasza grupa harinamowa wraz z gośćmi z Indii ruszyła w międzynarodowym korowodzie spod siedziby Centrum Kultury w kierunku sceny. W międzyczasie inni bhaktowie sprawnie przygotowywali miejsce do serwowania Kryszna-prasadam- pyszną halawę, pulao, simplisy, purisy i czatnej.

Tancerze indyjscy, z wielkimi pióropuszami z pawich piór na głowach, w strojach o jaskrawych barwach, szli przed nami, przedstawiając widowiskowy repertuar- gra na wielkich bębnach, tańce ze wstęgami, egzotyczne śpiewy. Nasza grupa podążała za nimi intonując maha-mantrę Hare Kryszna na słodką melodię, śpiewaną przez Gaurangę Awatara Pr. Mieszkańcy Kamiennej Góry z pewnością dawno czegoś takiego nie widzieli :)

Po dotarciu do miejsca występów tancerze i muzycy z Indii przedstawili na scenie własny repertuar. Po nich bhaktowie wykonali bhadźan. Następnie rozpoczęła się dystrybucja prasadam. Mieszkańcy Kamiennej Góry z wielką ochotą przyjmowali to, co przygotowaliśmy. Z podobnym entuzjazmem honorowali prasadam Hindusi (upominali się nawet o dokładki ;)

Według mnie cała inicjatywa zakończyła się sukcesem. Potwierdzeniem moich odczuć były bardzo przyjazne i pozytywne reakcje mieszkańców. Dyrektor Centrum Kultury również bardzo dziękował za przybycie bhaktów i wyraził chęć współpracy, zapraszając nas ponownie przy najbliższej okazji.

Skomentuj artykuł


foto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Ratha Yatra 2024 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
24 lut 2024

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2023 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
6 sty 2024

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2023
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
6 sty 2024

Ratha Yatra 2023 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
12 mar 2023

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2022 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Wyszukiwarkaonline: 1