Zadowolić Śrila Prabhupada

czytane: 1295 data: 2006-12-06
autor: grupa harinamowa
Wersja do druku
Czasami myślimy sobie jak fajnie było by rozdawać prasadam w dużych ilościach dla korzyści wszystkich żywych istot. Wiemy jak ważnym celem dla Śrila Prabhupada jest właśnie dystrybucja prasadam.

Całkiem niedawno nadarzyła się sposobność, by choć po części zadowolić naszego kochanego Śrila Prabhupada. Kiedy dystrybuujemy prasadam, mamy możliwość dzielenia się radością (zarówno przyjmujących jak i obdarowujących), możemy doświadczyć jak wielka siła płynie z przekazywania tego duchowego pożywieniem, które ma siłę na nowo rozbudzić w uśpionej duszy czystą świadomość.

Pewnie każdy z nas przyzna, jak bardzo istotne jest właśnie pożywienie. Już od poczęcia przyjmujemy pokarm i towarzyszy nam on przez całe życie. To on sprawia, że jesteśmy szczęśliwi, a kiedy możemy się nim dzielić stają się szczęśliwi również inni. Ta niezwykła sposobność dawania Kryszny poprzez duchowy pokarm powinna stać się jednym z naszych priorytetów. Jak życie pokazuje – nie jest to łatwe. Pozyskanie środków i wiele innych trudności sprawia, że działanie, właśnie na tej płaszczyźnie, stawia duże wymagania i wymaga zaangażowania wielu osób.

Ale kiedy mamy silne pragnienie pojawia się sposobność. I tak też się stało po raz kolejny w Legnicy, gdzie bhaktowie wspólnymi siłami i działaniem mogli służyć serwując prasadam pod postacią owoców - zaczynając od naszych krajowych jabłek a na ananasach skończywszy, slimplisów, berfi, ciasta (murzynek), napojów owocowych, pakor.

Większość obdarowanych, to dzieci i ich rodzice. Wydaje się, że zadowoliliśmy ich w pełni. Pełne i uśmiechnięte buzie wprawiły wszystkich obecnych w miły nastrój.

Wasi słudzy – grupa harinamowa :)

Zobacz galerię

Skomentuj artykułfoto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Ratha Yatra 2023 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
12 mar 2023

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2022 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2022
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Ratha Yatra 2022 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
5 mar 2022

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2021 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
4 sty 2022

Wyszukiwarkaonline: 3