Nama-Hatta Chełmża - 02-03.12.2006r.

czytane: 1371 data: 2006-12-19
autor: Martinus
Wersja do druku
Zawsze, kiedy pojawia się u nas Trisama Prabhu jest fajnie :) Tak było i tym razem. Umówiliśmy się na dwudniowy „secik” albo jak to mawia Trisama – dwudniową „bibkę” ;) Zaprosiliśmy na program ok. 20 osób – byli to ( z pamięci ;) ) Trisama, Oath i Martika, Parananda i Krsna Karsani, Roma, Jagoda z mężem, Darshanija, Magda, Igo z Natalią, Sesa i Ela, Roma, Kalatma, Madhuri, Basia, Ola no i ja z żonką :)

W sobotnie popołudnie spotkanie rozpoczęliśmy degustacją wspaniałego maha tortu przygotowanego przez Krsna Karsani. Po tym krótkim aczkolwiek wzniosłym wydarzeniu na twarzy każdego pojawił się piękny „banan”. W tym nastroju rozpoczęliśmy bhajan. Wspaniale prowadził go Parananda – najbardziej oddany i niestrudzony „badżanista” ;) Wszyscy chcąc nie chcąc ;) intonowali Święte Imiona – podłoga drżała. Przypuszczam, że sąsiadom na dole nie raz zabujało żyrandolem. Nie patrząc na zegarek intonowaliśmy około dwóch godzin.
Następnie z racji tego, że niektóre osoby były głodne, nie chcąc niepokoić ich zmysłów zapachami dolatującymi z kuchni, podaliśmy prasadam. Honorowanie prasadam to jedna z moich najbardziej ulubionych czynności ;) Wspaniałe potrawy przygotowali wszyscy bhaktowie – każdy coś ze sobą przywiózł, część przygotowaliśmy na miejscu. Po zakończonej sukcesem uczcie, króciutkim odpoczynku przygotowaliśmy się do wykładu.

Trisama Prabhu dał wspaniały wykład z Bhagavad Gity, poruszając kwestie wszystkim bliskie. Tak się składa, że nagrywamy te wykłady, więc jeśli ktoś ładnie poprosi to ma szansę na duchowy nektarek ;) Po wykładzie odbyły się tradycyjne rozmowy panelowe i trwały one do późnych godzin nocnych. Część bhaktów pojechała do domów, część została na noc. Z racji tego, że kilka osób w niedługim odstępie czasu miało urodziny, Trisama zaproponował zrobienie w nocy drugiego tortu. Tak też się stało.

Następny dzień rozpoczęliśmy wspólnym intonowaniem oraz przyjęciem wcześniej ofiarowanego tortu. Było odśpiewane uroczyste sto lat:) Dojechała pozostała część bhaktów – rozpoczęliśmy drugi świadomy Kryszny dzień. W tak wspaniałym towarzystwie czas właściwie się nie liczył i nie zauważyliśmy nawet, jak szybko wszystko dobiegło końca. Pożegnaliśmy się z Trisamą, bhaktowie rozjechali się do domów… Dziękuję w szczególności Trisamie za wszystko, co dla nas robi oraz Wielbicielom, którzy zaszczycili nas swoim towarzystwem. Mam nadzieję, że częściej będę mógł w telegraficznym skrócie streszczać przebiegi takich spotkań.

Hare Kryszna!

Zobacz galerię

Skomentuj artykułfoto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Ratha Yatra 2023 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
12 mar 2023

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2022 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2022
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Ratha Yatra 2022 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
5 mar 2022

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2021 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
4 sty 2022

Wyszukiwarkaonline: 1