Sylwester w Nowym Navadvip 2006

czytane: 1530 data: 2007-01-02
autor: Vraja priya dasi
Wersja do druku
Dnia 31.12.2006 we wrocławskiej świątyni Nowe Nawadwip został zorganizowany dla wielbicieli program sylwestrowy. Inicjatywa wyszła od Dvarakacyuty prabhu. Genialny pomysł!

Program rozpoczął się o 14.00 harinamem, we wrocławskim rynku, prowadzonym przez Gaurangę Avatara prabhu. Ponad godzinę grupa wielbicieli Pana „biegała” po rynku rozdając Święte Imię Pana Hari! Po harinamie bhaktowie udali się do świątyni gdzie do godziny 16.30 czyli do prasadam trwał ekstatyczny bhajan prowadzony przez Radha Carana prabhu. Bhaktowie śpiewali przy akompaniamencie harmonium- Radha caran, gitary- Parananda Premy prabhu, mrdangi- bhakta Paweł i Gauranga Avatara, kartale- m.in. Haricaran prabhu.

Pięknie ubrane Bóstwa Śri Śri Gaura – Nitay wyglądały jakby tańczyły na ołtarzu słuchając tego słodkiego śpiewu.

Gdy zakończył się bhajan, zaproszono wszystkich zebranych na ucztę ugotowaną przez Syamanandę prabhu i Rasanę mataji. Wspaniałe potrawy : sabji w śmietance, kofta, ryż z dalemJ, gulabjameny i słodki ryż ….Wspaniałe Kryszna Prasadam uszczęśliwiło wszystkich wielbicieli.

Po prasadam trwały przygotowania do następnego punktu programu: podsumowania działalności grupy „Harinam” organizującej programu otwarte na terenie południowo-zachodniej Polski. W ramach tego punktu Dvarakacyuta prabhu rozdał wiele prezentów osobom, które miały wkład w organizowanie programów otwartych.

W czasie rozdawania prezentów powróciła grupa bhaktów, która była w Niemczech (w Simhacalam) na vyaspujy Kryszna Ksetry prabhu. Po rozdaniu prezentów i krótkim wykładzie o tym jak ważne jest dzielenie się z innymi, wszyscy obecni byli zgodni co do tego, że Dvarakacyuta prabhu jest wzorem do naśladowania i jest uosobieniem Świadomości Kryszny!

Nadszedł czas na teatr przygotowany przez Bhaktavasa Govindę prabhu. W przedstawieniu wystąpiły: Yasioda Gopi mataji, bhaktin Ania ze Złotoryji, Premadana mataji i Vraja priyi mataji. Teatr nosił tytuł: „Życie po narodzinach”i bardzo podobał się wielbicielom. Teatr ten ma być odtąd prezentowany na programach otwartych jako wprowadzenie do wykładu.

Po teatrze bhaktowie zaśpiewali Gaura arati i rozpoczął się ekstatyczny kirtan! Bhaktowie śpiewali i skakali wołając w ekstazie: Hare Kryszna!!! Gauranga!!! Nityannda!!!<;br />Kirtan trwał około 2 godzin a potem Visvarupa prabhu zaprezentował bhaktom film o George’u Harrisonie z grupy The Beatles. Harrison był wielkim bhaktą, uczniem Śrila Prabhupada i wspaniałym muzykiem, Wiele osób wzruszył ten film. Dziękujemy i prosimy więcejJ

W trakcie filmu trwały przygotowania do ofiary ogniowej. Kaveri mataji pięknie przystroiła kundę, a jej mąż Gauranga Avatar prabhu przeprowadził ofiarę ogniową( Agnihotrę). Kilkanaście osób rzucało ryżem do ognia, m.in.: bhaktowie z Chełmży, Rameśvar prabhu, Haricaran prabhu, Parananda Prema prabhu, mataji Barbara z Gorzowa, Trisama, i inni. Na zakończenie ofiary bhaktowie okrążali ogień śpiewali i tańczyli w ekstazie.
Po ofierze wszyscy udali się na pokaz sztucznych ogni na podwórzu przed budynkiem świątyni. Bhakta Stanisław ze Złotoryji, Dvarakacyuta i Janeśvar prabhu odpalali ognie. W tle wybuchów słychać było kirtan. Bhaktowie w ekstazie tańczyli przed świątynią śpiewając Hare Kryszna .Pokaz ten był ostatnim punktem programu, przez jeszcze 15 min trwał kirtan a później powoli bhaktowie zaczęli się rozjeżdżać życząc sobie szczęśliwego nowego roku 2007J
Ja także, życzę wam wszystkim, aby ten rok był pełen pozytywnych wrażeń, Świętego Imienia, towarzystwa bhaktów oraz smacznego Prasadam.
Hari Hari boool!!!

Wasza sługa Vraja priya dasi.

Zobacz galerię

Skomentuj artykuł


foto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Ratha Yatra 2023 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
12 mar 2023

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2022 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2022
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Ratha Yatra 2022 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
5 mar 2022

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2021 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
4 sty 2022

Wyszukiwarkaonline: 1