Alternativ Wałbrzych 2007 i nie tylko...

czytane: 1359 data: 2007-01-22
autor: Rameśvar das
Wersja do druku
12 stycznia 2007 roku w wałbrzyskim Skate Parku odbył się koncert pod nazwą "Alternativ Wałbrzych 2007". Impreza została zorganizowane przez Wałbrzyskie Stowarzyszenie Młodzieży przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu, wegetariańskim barem „Govinda” i bhaktami z wałbrzyskiego nama-hatta.

Wystąpiły zespoły: Nicolae, Razturaztam, bk fonem, Ga Ga/Zielone Żabki i Radical News. Podczas koncertu serwowane było PRASADAM (halawa, kitri, papadamy, napój cytrynowy), które przygotowane zostało w przytulnej i radosnej atmosferze govindowego barku. W tym dniu również ponad 300 osób mogło doświadczyć siły intonowania jaworskich bhaktów.

W tej krótkiej informacji warto wspomnieć, że w Wałbrzychu od dłuższego już czasu prężnie działają bhaktowie. Ich wysiłki, pod dojrzałą opieką Trisamy pabhu, zaowocowały m.in. pozyskaniem pomieszczeń na świątynię, w której organizowane są: cotygodniowe spotkania wielbicieli nama-hatta (w każdą sobotę), święta, ceremonie okolicznościowe (śluby, inicjacje, urodziny itp.), szkolenia, spotkania edukacyjne i integracyjne. W tym samym budynku mieści się również bar Govinda. Jego szefem jest bh. Andrzej, a nieocenionym pomocnikiem mataji Kasia. Niezwykle inspirująca jest również obserwacja integracji wałbrzyskich wielbicieli, którzy z coraz to większym smakiem i życzliwością wykonują dla siebie różnego rodzaju służby.... i tak sobie myślę, że jeśli w rodzinie jest zgoda i mądra opieka, to pozytywna siła oddziaływania tejże rodziny w i kreatywny sposób wpływa na otoczenie (te bliższe i te dalsze...).

W.s. Rameśvar das

Zobacz galerię

Skomentuj artykuł


foto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Ratha Yatra 2023 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
12 mar 2023

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2022 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2022
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Ratha Yatra 2022 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
5 mar 2022

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2021 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
4 sty 2022

Wyszukiwarkaonline: 1