Nitjananda Trajodaśi w Jaworze

czytane: 1030 data: 2007-02-12
autor: Madana Mohana Mohini d.d.
Wersja do druku
30 stycznia spotkaliśmy się wspólnie z okazji święta pojawienia się Pana Nitjanandy. Każdy z nas ma w domu Bóstwa Gaura-Nitaj, więc chcieliśmy przygotować dla Nich coś specjalnego.

Główną atrakcją dla Pana Nitjanandy i dla nas wszystkich była kąpiel (abiszek), przygotowana z przeróżnych substancji o tajemniczych kolorach- zielonym, czerwonym, żółtym, złotym, białym… Tak też rozpoczęliśmy nasze święto.

Na środku pokoju ustawiliśmy duży stół, który pomieścił kilka par Bóstw. Dzień wcześniej był dzień pojawienia się Pana Warahadewy, więc do abiszeku dołączyło trzech Panów Warahadevów w formie śalagrama-śila.

Przy bhadźanie prowadzonym przez Madhawę zaczęliśmy kąpać Pana Ćajtanję i Pana Nitjanandę. Nie było nas wiele, więc każdy mógł do woli wykąpać Bóstwa.

Po zakończonej kąpieli każdy zajął się swoimi Bóstwami, a w tym czasie Madhawa czytał nam różne historie z życia Pana Nitjanandy.

Gdy Bóstwa wróciły już na ołtarz Baladewa przeprowadził ceremonię arati, a reszta bhaktów prowadziła spontaniczny kirtan.

W kuchni już czekała na nas pyszna uczta przygotowana przez bh. Maćka i bhn. Lilę z pomocą Baladewy. I tak też zakończyliśmy nasze świętowanie.

Chciałam podziękować bhaktom za całą ich pracę, dzięki której wszystko się odbyło i przebiegało w miłej atmosferze. Szczególnie Radhice i Madhawie za gościnę i pozostałym osobom za prasadam. Haribol!

Ws. Madana d.d.

Zobacz galerię

Skomentuj artykuł


foto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Ratha Yatra 2022 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
5 mar 2022

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2021 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
4 sty 2022

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2021
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
4 sty 2022

Wiosenne Kryszna katha
Zobacz najnowszy postinfo
Trisama
27 kwi 2021

Ratha Yatra 2021 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
8 mar 2021

Wyszukiwarkaonline: 2