Dzierżoniów 22 kwietnia 2006 - dystrybucja prasadam i harinam.

czytane: 1226 data: 2006-04-22
autor: Rameśvar das
Wersja do druku
Hari bol! Witam wszystkich, proszę przyjmijcie moje pełne szacunku pokłony.
Wszelka chwała Śrila Prabhupadzie!
Wszelka chwała ruchowi sankirtanu Śri Ćajtanji Mahaprabhu!

Akcja miała miejsce podczas Dni Żurku, zorganizowanych przez Stowarzyszenie Artystów Ziemi Dzierżoniowskiej przy współpracy Restauracji Amsterdam.

Głównym pomysłodawcą i koordynatorem działań bhaktów był bh. Darek Klecko. Dzięki jego staraniom do inicjatywy zostali włączeni wielbiciele z Wrocławia, Wałbrzycha, Jawora, Leszna, Polkowic, Legnicy, Miłkowic.

Na miejsce spotkania przyjechaliśmy ok. południa. Przywitali nas miłymi uśmiechami i podniesionymi rękami bhaktowie z Śantipur i Wrocławia. Wiśwakarma Prabhu przygotowywał stoliki, na których wyeksponował pięknie wykonane słodycze. Wzbudziło to zainteresowanie przechodniów- zarówno dorosłych jak i dzieci. W związku z tym już nadarzyła się okazja do opowiadania o Krysznie, o Jego kuchni, kulturze gaudija wajsznawów. Po chwili zaczęli przyjeżdżać bhaktowie z pozostałych w/w miejscowości. Nie czekając długo uformowaliśmy barwny korowód. W tym samym czasie Gopal Aczarja Prabhu instalował kuchnię na pobliskich stoiskach (wok, palniki, wiadro z ciastem na pakory, garnki z surowym kalafiorem, sabdźi, pulao).

.... i harinam ruszył. Melodyjny śpiew Gaurangi Prabhu po raz kolejny roztopił moje serce. Mieszkańcy Dzierżoniowa z entuzjazmem lub obojętnością witali nasz pochód. Wrogości nie zauważyłem. Skoncentrowaliśmy się głównie na śpiewaniu w Rynku i jego okolicach. Jak zwykle za harinamem podążały dzieci.

Po około dwóch godzinach dotarliśmy z powrotem do miejsca startu. Przed stoiskiem z prasadam uformowała się spora kolejka. Dla umilenia przybyłym gościom honorowania Kryszna prasadam grupka wielbicieli kontynuowała kirtan w formie bhadżanu.
Inicjatywa bhaktów spotkała się z życzliwym przyjęciem organizatorów. Informacje można znaleźć w Internecie na stronie http://www.tygodnik.dzierzoniowski.info/

Skomentuj artykuł


foto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Ratha Yatra 2023 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
12 mar 2023

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2022 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2022
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Ratha Yatra 2022 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
5 mar 2022

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2021 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
4 sty 2022

Wyszukiwarkaonline: 1