Czy byliście kiedyś w górach?

czytane: 1973 data: 2007-01-14
autor: Alma
Wersja do druku
Aby wspiąć się na szczyt, trzeba przebyć długą drogę; czasem stromą i kamienistą, czasem mniej niebezpieczną, ale każda ze ścieżek prowadzi do celu. Ścieżki te są różnie oznaczone, czasem biegną obok siebie, czasem wydaje się, że w przeciwnych kierunkach. Bez względu na to, jak wielka byłaby ta góra, wiele malutkich ścieżynek na nią prowadzi. Są one takie same i tak samo różne. Czasem warto się zatrzymać, podziwiać widoki, a z każdym pokonanym odcinkiem trasy widać coraz więcej. Oczywiście należy zawsze pamiętać o celu swej wędrówki. Jeśli podąża się zbyt szybko, można wiele przeoczyć – zatrzymując się, można zobaczyć to, czego wcześniej się nie dostrzegało.

Czasem ten szczyt wydaje się być oddalony dużo bardziej niż sobie to wyobrażaliśmy. Nie należy jednak rezygnować, skoro już podjęło się wspinaczkę.Czasem warto posłuchać tych, którzy odnaleźli dogodny dla siebie szlak i nim podążają, chcąc podzielić się z nami swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.
Jakkolwiek różniłyby się kultury, w której dorastają górscy turyści – wszyscy bez względu na pochodzenie, zamieszkiwany kontynent, rasę czy język, jakim się posługują – wszyscy zmierzają ku Jednemu Celowi. Czasem, kiedy podziwiając wielkie pasma górskie, chcielibyśmy zobaczyć wszystkie ich zakątki, ale aby tak się stało, musielibyśmy obejść je całe. Napotykając wiele trudności, ograniczeń, którym w ciągu swego życia możemy nie podołać, ale mamy okazję na szlakach górskich spotkać tych turystów, którzy byli tam, gdzie my jeszcze nie dotarliśmy.

Wymieńmy się naszymi mapkami turystycznymi :)Minął rok i kilka miesięcy, od kiedy zaczęłam uczyć się języka hiszpańskiego. Kiedyś pojawiło się u mnie pragnienie tłumaczenia (w dalekiej, dalekiej przyszłości) literatury hispanojęzycznej na polską hispanojęzycznej na odwrót. Choć brakuje mi jeszcze kwalifikacji, to co mam postanowiłam wykorzystać w służbie dla Kryszny, a dzięki Niemu mogę spełnić swoje materialne pragnienie. Działając na tym polu w pasji i mając Taki Cel…płynie z tego olbrzymia motywacja i chęć działania – już nie tylko na tym poletku.

Nawiązałam kontakty z wielbicielami Kryszny z Ameryki Południowej, którzy okazali duże zainteresowanie współpracą, pewnego rodzaju „handlem wymiennym” J informacjami, artykułami, zdjęciami, filmami i wszelkimi innymi mediami, które pomogą nam komunikować się ze sobą.
Caitanyadeva das (z San Jose, Costa Rica), administrator forum bhaktów z Ameryki Południowej (i nie tylko) (www.krishnaesp.com) dostarcza artykułów napisanych przez siebie, a także tych, które zostały nadesłane do niego z różnych stron świata. Także Prema Bhakti das Adhikari z USA zainteresował się współpraca i przesyła materiały z kursów bhakti.

Was, Drodzy Bhaktowie, również zachęcam do „handlu wymiennego”. Jeśli macie coś, co chcielibyście im przekazać, piszcie, proszę.

Hare Kryszna!

W.s
alma

Skomentuj artykuł

foto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Wizyta Prahladanandy Maharaja
Zobacz najnowszy postinfo
adrian
6 lis 2018

co na kaszel dla dziecka?
Zobacz najnowszy postinfo
mlodamama21x
15 paďż˝ 2018

?Sadhu-bhavan? Projekt Krsny-ksetry Prabhu w Łubnie.
Zobacz najnowszy postinfo
Jakubpl
31 lip 2018

Akcja "Harinam dla Każdego" - maj 2018
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
12 maja 2018

Pobyt HH Ptahladanandy Maharaja w Polsce
Zobacz najnowszy postinfo
Trisama
5 maja 2018

Wyszukiwarkaonline: 2