Inspiracje:

Akcja „HARINAM dla każdego”
autor: Madhava Bhagavan das

Czy gdyby ktoś zaproponował Ci coś najbardziej wartościowego w tym świecie, dającego niekończącą się pomyślność, a w ostatecznym rozrachunku możliwość doświadczenia prawdziwego szczęścia wolnego od wpływu zewnętrznych czynników, czy takowa propozycja byłaby dla Ciebie na tyle atrakcyjna by ją przyjąć ?

Jeśli tak, to właśnie nadarza się takowa okazja.
więcej >>


ROZPOCZYNAMY ZBIÓRKĘ FUNDUSZY NA FESTIWAL RATHA YATRA 2017
autor: redakcja

Wszelka chwała Śri Śri Jagannatha Baladeva Subhadra !!! 

Wszelka chwała Śri Śri Gaura-Nitay !!! 

Wszelka chwała Śrila Prabhupadzie !!!

 

Mamy przyjemność poinformować, iż kolejny rok z rzędu – to już po raz dziewiąty, we Wrocławiu odbędzie się Festiwal Ratha Yatra. 

W tym roku Festiwal odbędzie się 

 

17-tego CZERWCA 2017

 

Festiwal Ratha Yatra to niezwykłe przedsięwzięcie mające na celu szerzenie chwał Pan Kryszny. To właśnie prezentacja świadomości Kryszny m.in w taki sposób była pragnieniem zarówno Śrila Prabhupada jak i Pana Gaurangi.
więcej >>


Bhisma Pancaka czyli 5 ostatnich dni Czaturmasji


Dziś 10.11.2016 rozpoczyna się Bhisma Pancaka. Jest to także dzień odejścia Śrila Gaura Kisora Dasa Babajiego. Tekst dotyczący Bhisma Pancaka przetłumaczył - Madhava Caran Prabhu. A oto text:


więcej >>


Forum.harinam.pl


Wychodząc naprzeciw coraz częściej pojawiającym się zapytaniom wielu osób, pragnących dowiedzieć się czegoś więcej o Miedzynarodowym Towarzystwie Świadomości Kryszny, stworzone zostało miejsce gdzie takowe pytania będzie można zadać i uzyskać odpowiedzi od osób, które reprezentują Miedzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny.

To miejsce to forum dyskusyjne strony Harinam.pl. Dokładny adres tego forum – http://forum.harinam.pl/
więcej >>


Maraton Grudniowy
autor: Radhakantha das

Hare Kryszna 

Wszelka Chwała Śri Śri Gaura-Nitay !!!

Wszelka chwała Śrila Prabhupadzie !!!

Drodzy Bhaktowie,

Trwa właśnie maraton dystrybucji książek Srila Prabhupada. Zgodnie z tradycją grudzień jest okresem w którym staramy się zwiększyć wysiłki na polu nauczania w tej właśnie formie – rozprowadzając książki naszego aczarii. Książki zawierające transcendentalną wiedzę o Krysznie i praktyce, dzięki której możemy uwolnić się od nieszczęść uwarunkowanego życia i doświadczyć nieograniczonego szczęścia poprzez rozwinięcie z Nim miłosnego związku. Jest rzeczą oczywistą, że książki Srila Prabhupada ratują świat, ratują zagubione dusze wyzwalając z oceanu nieszczęść. Sami doświadczyliśmy szczęścia w wyniku podążania duchową ścieżka i wszyscy zawdzięczamy te nasze mniejsze czy większe ekstazy i postęp duchowy właśnie książkom Srila Prabhupada. Dały nam właściwe zrozumienie wiedzy transcendentalnej oraz zawsze stanowiły i stanowią inspirację, są ukojeniem, drogowskazem, źródłem medytacji o duchowych rozrywkach Najwyższego Pana – są dla nas po prostu skarbem. Czas więc by się podzielić tym nektarem z innymi istotami i dlatego organizujemy wzmożone działania rozpowszechniania tej pięknej literatury. Już kilka osób przesłało nam wyniki książkowej dystrybucji a rezultaty są wpisywane do nowej grudniowej, maratonowej listy.
więcej >>


Bahulasztami, dzień pojawienia się Radha-kunda
autor: Madana Mohana Mohini devi dasi

Dziś 03.11.2015 wypada Bahulasztami, dzień pojawienia się Radha-kunda, zapraszamy do lektury naszego archiwalnego teksty, który 7 lat temu przygotowała Madana Mohana Mohini devi dasi:

Bahulasztami, dzień pojawienia się Radha-kunda

 

 


więcej >>


Jak spędzić miesiąc Kartik
autor: REDAKCJA

Jako, że jutro 28.10.2015r w Polsce rozpoczyna się Kartik ( dla wielbicieli Kryszny jest to najświętszy miesiąc w roku) poniżej przedstawiamy teksty opisujący sposoby spędzania tego tego niezwykłego czasu.

Tekst napisała Rasa-sthali dasi i jest on przedrukiem oryginalnego tekstu, który ukazała się na stronie www. vrinda net.pl. Jako że był on umieszczony tam dość dawno temu i wiele osób mogło go nie czytać  postanowiliśmy go przypomnieć. Zapraszamy do lektury.
więcej >>


Kilka słów o głosowaniu
autor: Redakcja

Gorąco polecamy tekst  Purnaprajny Prabhu, wsparty cytatami Śrila Prabhupada, który jest odpowiedzią na pytanie jednego z czytelników Harinam.pl, Pytanie dotyczyło tego jak wygląda  kwestia udziału wielbicieli Kryszny w wyborach parlamentarnych. 

Poniżej zamieszczamy oryginalne pytanie i odpowiedz udzieloną przez Purnaprajnę Prabhu na forum Harinam.pl

Czytelnik: Czy członkowie Hare Kryszna będą brać udział w zbliżających się wyborach parlamentarnych, jeśli tak to czy wszyscy będą głosować tak samo czy jest to kwestia indywidualna ?
więcej >>
foto galeria

Harinam we Wrocławiu

Na forum

Festiwal Nama Hatta 2017
Zobacz najnowszy postinfo
Trisama
14 sie 2017

Akcja Harinam dla Każdego - marzec 2017
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
30 mar 2017

svami vs gosvami
Zobacz najnowszy postinfo
adrian
16 mar 2017

moce mistyczne
Zobacz najnowszy postinfo
Kunja Devata dasa
26 lut 2017

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2016 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
22 sty 2017

Wyszukiwarkaonline: 1