Inspiracje:

Bhisma Pancaka czyli 5 ostatnich dni Czaturmasji


Dziś 19.11.2018 rozpoczyna się Bhisma Pancaka. Jest to także dzień odejścia Śrila Gaura Kisora Dasa Babajiego. Tekst dotyczący Bhisma Pancaka przetłumaczył - Madhava Caran Prabhu. A oto text:


więcej >>


Akcja „HARINAM dla każdego”
autor: Madhava Bhagavan das

Czy gdyby ktoś zaproponował Ci coś najbardziej wartościowego w tym świecie, dającego niekończącą się pomyślność, a w ostatecznym rozrachunku możliwość doświadczenia prawdziwego szczęścia wolnego od wpływu zewnętrznych czynników, czy takowa propozycja byłaby dla Ciebie na tyle atrakcyjna by ją przyjąć ?

Jeśli tak, to właśnie nadarza się takowa okazja.
więcej >>


Jak spędzić miesiąc Kartik
autor: REDAKCJA

Jako, że dziś  05.10.2017 w Polsce rozpoczyna się Kartik ( dla wielbicieli Kryszny jest to najświętszy miesiąc w roku) poniżej przedstawiamy teksty opisujący sposoby spędzania tego tego niezwykłego czasu.

Tekst napisała Rasa-sthali dasi i jest on przedrukiem oryginalnego tekstu, który ukazała się na stronie www. vrinda net.pl. Jako że był on umieszczony tam dość dawno temu i wiele osób mogło go nie czytać  postanowiliśmy go przypomnieć. Zapraszamy do lektury.
więcej >>


ROZPOCZYNAMY ZBIÓRKĘ FUNDUSZY NA FESTIWAL RATHA YATRA 2017
autor: redakcja

Wszelka chwała Śri Śri Jagannatha Baladeva Subhadra !!! 

Wszelka chwała Śri Śri Gaura-Nitay !!! 

Wszelka chwała Śrila Prabhupadzie !!!

 

Mamy przyjemność poinformować, iż kolejny rok z rzędu – to już po raz dziewiąty, we Wrocławiu odbędzie się Festiwal Ratha Yatra. 

W tym roku Festiwal odbędzie się 

 

17-tego CZERWCA 2017

 

Festiwal Ratha Yatra to niezwykłe przedsięwzięcie mające na celu szerzenie chwał Pan Kryszny. To właśnie prezentacja świadomości Kryszny m.in w taki sposób była pragnieniem zarówno Śrila Prabhupada jak i Pana Gaurangi.
więcej >>


Forum.harinam.pl


Wychodząc naprzeciw coraz częściej pojawiającym się zapytaniom wielu osób, pragnących dowiedzieć się czegoś więcej o Miedzynarodowym Towarzystwie Świadomości Kryszny, stworzone zostało miejsce gdzie takowe pytania będzie można zadać i uzyskać odpowiedzi od osób, które reprezentują Miedzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny.

To miejsce to forum dyskusyjne strony Harinam.pl. Dokładny adres tego forum – http://forum.harinam.pl/
więcej >>


Maraton Grudniowy
autor: Radhakantha das

Hare Kryszna 

Wszelka Chwała Śri Śri Gaura-Nitay !!!

Wszelka chwała Śrila Prabhupadzie !!!

Drodzy Bhaktowie,

Trwa właśnie maraton dystrybucji książek Srila Prabhupada. Zgodnie z tradycją grudzień jest okresem w którym staramy się zwiększyć wysiłki na polu nauczania w tej właśnie formie – rozprowadzając książki naszego aczarii. Książki zawierające transcendentalną wiedzę o Krysznie i praktyce, dzięki której możemy uwolnić się od nieszczęść uwarunkowanego życia i doświadczyć nieograniczonego szczęścia poprzez rozwinięcie z Nim miłosnego związku. Jest rzeczą oczywistą, że książki Srila Prabhupada ratują świat, ratują zagubione dusze wyzwalając z oceanu nieszczęść. Sami doświadczyliśmy szczęścia w wyniku podążania duchową ścieżka i wszyscy zawdzięczamy te nasze mniejsze czy większe ekstazy i postęp duchowy właśnie książkom Srila Prabhupada. Dały nam właściwe zrozumienie wiedzy transcendentalnej oraz zawsze stanowiły i stanowią inspirację, są ukojeniem, drogowskazem, źródłem medytacji o duchowych rozrywkach Najwyższego Pana – są dla nas po prostu skarbem. Czas więc by się podzielić tym nektarem z innymi istotami i dlatego organizujemy wzmożone działania rozpowszechniania tej pięknej literatury. Już kilka osób przesłało nam wyniki książkowej dystrybucji a rezultaty są wpisywane do nowej grudniowej, maratonowej listy.
więcej >>


Bahulasztami, dzień pojawienia się Radha-kunda
autor: Madana Mohana Mohini devi dasi

Dziś 03.11.2015 wypada Bahulasztami, dzień pojawienia się Radha-kunda, zapraszamy do lektury naszego archiwalnego teksty, który 7 lat temu przygotowała Madana Mohana Mohini devi dasi:

Bahulasztami, dzień pojawienia się Radha-kunda

 

 


więcej >>


Kilka słów o głosowaniu
autor: Redakcja

Gorąco polecamy tekst  Purnaprajny Prabhu, wsparty cytatami Śrila Prabhupada, który jest odpowiedzią na pytanie jednego z czytelników Harinam.pl, Pytanie dotyczyło tego jak wygląda  kwestia udziału wielbicieli Kryszny w wyborach parlamentarnych. 

Poniżej zamieszczamy oryginalne pytanie i odpowiedz udzieloną przez Purnaprajnę Prabhu na forum Harinam.pl

Czytelnik: Czy członkowie Hare Kryszna będą brać udział w zbliżających się wyborach parlamentarnych, jeśli tak to czy wszyscy będą głosować tak samo czy jest to kwestia indywidualna ?
więcej >>