Happy Fest w Pardubicach (Czechy)

czytane: 1728 data: 2007-06-06
autor: Vraja priya devi dasi
Wersja do druku
Dnia 28 maja 2007 roku miała miejsce wyprawa polskich wielbicieli z Wałbrzycha i Santipur do Czech. Dostaliśmy „cynk” od Andrzeja, iż w Pardubicach (Czechy) ma odbyć się festiwal Hare Kryszna o nazwie „Happy Fest”.

Wyruszyliśmy z pod „Govindy” o godz. 16tej w składzie : bh. Andrzej jako kierowca, Trisama Pr., Vadanya lila Mataji., Mandakini Mataji., Vraja priya Mataji., bhn. Agnieszka i bhn. Sati. By wyprawa doszła do skutku pożyczyliśmy samochód od Rasa tattvy Prabhu. W dotarciu na miejsce pomogła nam entuzjastyczna czeska staruszka.

Na miejscu byliśmy ok. godz. 19tej przywitała nas wspaniała atmosfera, dźwięki maha mantry unoszącej się w powietrzu i widok wielu szczęśliwych twarzy.

Festiwal odbył się w pięknym parku, bhaktowie rozstawili scenę, namioty z pamiątkami i prasadam.. Nasi sąsiedzi przygotowali bardzo ciekawy program sceniczny wystąpił m.in. zespół Yellow Sisters w stylu gospel, grupa bhajanowa Venu Gopal. Nie zabrakło również tancerek bharat-natyam.

Mieliśmy okazję skosztować wspaniałego prasadam np.: płaskiej Kofty wielkości placka ziemniaczanego z sosem pomidorowym, raity, sabji w pomidorach. Wielbiciele z Czech są bardzo mili i otwarci, z wielkim entuzjazmem szerzą ruch Sankirtanu.

Z powodu zimna biegaliśmy po parku w celu rozgrzania się. Była również okazja nabycia płyty z festiwalu, lecz niestety w radosnym nastroju została odrzucona.
Z uśmiechem na twarzach, w dobrych nastrojach, wzbogaceni o nowe wrażenia opuściliśmy miejsce festiwalu ok. godz 22. Jak zwykle nie obyło się bez przygody i zabłądziliśmy, ale szybko wróciliśmy na właściwy kurs. Do domu dotarliśmy ok. godz. 00.30

Całej wyprawie towarzyszyła miła atmosfera towarzystwa wielbicieli. Z bhaktami zawsze podróżuje się ciekawiej i radośniej. Na pewno wielu z Was ma takie transcendentalne doświadczenia.

Wasza sługa
Vraja priya

Zobacz galerię

Skomentuj artykułfoto galeria

Harinam we Wrocławiu

Na forum

Festiwal Nama Hatta 2017
Zobacz najnowszy postinfo
Trisama
14 sie 2017

Akcja Harinam dla Każdego - marzec 2017
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
30 mar 2017

svami vs gosvami
Zobacz najnowszy postinfo
adrian
16 mar 2017

moce mistyczne
Zobacz najnowszy postinfo
Kunja Devata dasa
26 lut 2017

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2016 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
22 sty 2017

Wyszukiwarkaonline: 1