Happy Fest w Pardubicach (Czechy)

czytane: 2482 data: 2007-06-06
autor: Vraja priya devi dasi
Wersja do druku
Dnia 28 maja 2007 roku miała miejsce wyprawa polskich wielbicieli z Wałbrzycha i Santipur do Czech. Dostaliśmy „cynk” od Andrzeja, iż w Pardubicach (Czechy) ma odbyć się festiwal Hare Kryszna o nazwie „Happy Fest”.

Wyruszyliśmy z pod „Govindy” o godz. 16tej w składzie : bh. Andrzej jako kierowca, Trisama Pr., Vadanya lila Mataji., Mandakini Mataji., Vraja priya Mataji., bhn. Agnieszka i bhn. Sati. By wyprawa doszła do skutku pożyczyliśmy samochód od Rasa tattvy Prabhu. W dotarciu na miejsce pomogła nam entuzjastyczna czeska staruszka.

Na miejscu byliśmy ok. godz. 19tej przywitała nas wspaniała atmosfera, dźwięki maha mantry unoszącej się w powietrzu i widok wielu szczęśliwych twarzy.

Festiwal odbył się w pięknym parku, bhaktowie rozstawili scenę, namioty z pamiątkami i prasadam.. Nasi sąsiedzi przygotowali bardzo ciekawy program sceniczny wystąpił m.in. zespół Yellow Sisters w stylu gospel, grupa bhajanowa Venu Gopal. Nie zabrakło również tancerek bharat-natyam.

Mieliśmy okazję skosztować wspaniałego prasadam np.: płaskiej Kofty wielkości placka ziemniaczanego z sosem pomidorowym, raity, sabji w pomidorach. Wielbiciele z Czech są bardzo mili i otwarci, z wielkim entuzjazmem szerzą ruch Sankirtanu.

Z powodu zimna biegaliśmy po parku w celu rozgrzania się. Była również okazja nabycia płyty z festiwalu, lecz niestety w radosnym nastroju została odrzucona.
Z uśmiechem na twarzach, w dobrych nastrojach, wzbogaceni o nowe wrażenia opuściliśmy miejsce festiwalu ok. godz 22. Jak zwykle nie obyło się bez przygody i zabłądziliśmy, ale szybko wróciliśmy na właściwy kurs. Do domu dotarliśmy ok. godz. 00.30

Całej wyprawie towarzyszyła miła atmosfera towarzystwa wielbicieli. Z bhaktami zawsze podróżuje się ciekawiej i radośniej. Na pewno wielu z Was ma takie transcendentalne doświadczenia.

Wasza sługa
Vraja priya

Zobacz galerię

Skomentuj artykułfoto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Ratha Yatra 2023 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
12 mar 2023

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2022 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2022
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Ratha Yatra 2022 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
5 mar 2022

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2021 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
4 sty 2022

Wyszukiwarkaonline: 1