BUS-TOUR 2007 FESTIWAL DE LA INDIA (PERU – BOLIVIA)

czytane: 2477 data: 2007-06-27
Wersja do druku
Drodzy bhaktowie i przyjaciele Pana Kryszny,
Proszę, przyjmijcie moje pokorne pokłony.
Wszelka chwała Śrila Prabhupadzie!
Wszelka chwała Śri Gaurandze!
Hare Kryszna!

Dzięki łasce Kryszny, tym razem, ponad 40 młodych wielbicieli wyruszyło z nami w tą niezwykłą podróż. Byliśmy nawet w telewizji; we wszystkich najważniejszych kanałach miast Cusco, Puno, La Paz, Oruro i Cochabamba. Zrobiliśmy 10 festiwali (w ciągu ostatnich trzech lat: 30), rozprowadzając pond 1000 książek i więcej niż 15000 porcji prasadam (inna relacja podaje, że porcji prasadam było 18120) Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego touru w nawiązaniu do nauczania oraz wdzięczni Śri Śri Radha Krsna, dlatego chcemy się podzielić z Wami naszym szczęściem.

Peru i Bolivia, aktualnie, są dwoma krajami, które mają najlepsze warunki dla młodych wielbicieli, ponieważ znajdowała się tam Gurukula bhaktowie, którzy zamieszkują ten teren zatrzymali w sobie świadomość Kryszny i w takiej świadomości wychowali swoje dzieci.

Nasze „Krysznolatki” szukały formy, sposobu, w jaki mogłyby zaangażować się w służbę dla Pana Kryszny. Bhaktowie z Peru byli pierwszymi, którzy wyrazili pragnienie, aby zorganizować tour, podczas którego mogliby nauczać, rozprowadzać książki, śpiewać, tańczyć i zrobić wszystko, co tylko potrafią, aby zadowolić Krysznę.

Jak wiemy, Ameryka Południowa jest biednym kontynentem i nie mieliśmy wystarczających środków do tego, aby doprowadzić sprawę do końca, aby odbyły się wszystkie zaplanowane festiwale, ale mieliśmy silne pragnienie, aby tak się stało. Musieliśmy zacząć naprawdę działać, więc tylko zostało formowanie grupy składającej się z 10 bhaktów; Ekanath Gaura das, Gauri Radhika dd, Radhika das, Ampla Saci dd, Vrajesvari Vijaya, Tulasi Kunja dd, Radha Kunja dd, Devaki dd, Namamrta dd i Bhakta Gustavo.

Razem z tą grupą podzieliliśmy zadania do realizacji i zaczęliśmy pracę dostosowując naszą wizję i misję do naszych młodych wielbicieli.

Początki były bardzo trudne, ponieważ starsi wielbiciele nie mieli wiele wiary w młodych i nie do końca byli pewni tego, czy rzeczywiście Festiwal Indii będzie przebiegał zgodnie z planem i zakończy się sukcesem…Jednak młodzi bhaktowie byli przepełnieni entuzjazmem i uważali to za szansę, aby pokazać, że potrafią doprowadzić tour do samego końca i powrócić zwycięsko, podróżując przez dwa kraje. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, abyśmy mogli zrealizować swoje zadania i w dwa miesiące, wszyscy razem, mogli rozdawać Święte Imię w Peru i Boliwii, wnosząc Je do życia milionów osób.


A co o Festiwalu Indii Peru – Bolivia mówią sami uczestnicy…?

„Myślę, że więcej niż jeden wylał nie jedną łzę, widząc jak atmosfera staje się coraz bardziej magiczna, czując, jak Kryszna prowadzi nas Swoją ręka i jaka jest odpowiedź ludzi, naprawdę Paramatma skakała z radości w każdym sercu.”
- Amala Saci dd

„Naprawdę, Bus-Tour był doświadczaniem „sadhu sangi”, towarzystwo bhaktów, gdzie wszyscy czuliśmy się bardzo zainspirowani i silni aby pełnić szczerą i pełną entuzjazmu służbę.”
- Rasa-Sundari devi dasi

„Prywatnie, dla mnie, Bus-Tour był ogromną pomocą dla mojego życia duchowego również dlatego, że nauczyłam się odpowiedzialności, tolerancji i organizacji festiwali (hehehe)”
- Radha Kiśori Sundari dd

„Dla mnie ten festiwal jest niezapomnianym doświadczeniem, bardzo pięknym, gdzie zrealizowałem mnóstwo rzeczy”
- Bhakta Ezio

„Najlepsze było to, jak bhaktowie uczyli mnie jak sprzedawać książki, nauczając ludzi. Czułem się bardzo szczęśliwy, kiedy sprzedałem moją pierwszą książkę w Cusco (hehehe); prawda jest taka, ze nie sprzedałem żadnej, odkąd miałem 7 lat. Nauczyłem się także kilka piosenek dla Kryszny na harmonium. Lo maximo !!!”
- Devarsi das

„Jestem bardzo zadowolona z tegorocznego festiwalu, który był dużym sukcesem, dzięki łasce Kryszny i dużemu wysiłkowi wszystkich.”
- Govinda dd

tłumaczyła z j.hiszpańskiego bhn.Alma


filmiki z Bus-Touru (PERU – BOLIVIA)

Zdjęcia z Bus-Touru (PERU – BOLIVIA)

Strona festiwalu Indiacultura

Skomentuj artykuł


foto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Ratha Yatra 2023 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
12 mar 2023

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2022 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2022
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Ratha Yatra 2022 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
5 mar 2022

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2021 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
4 sty 2022

Wyszukiwarkaonline: 3