Ratha Yatra w Paryżu 2007

czytane: 1753 data: 2007-07-14
autor: Kancana Citrangi dasi
Wersja do druku
Hare Kryszna !

Pięknie było na początku, wręcz idealnie. Ciepło, słonecznie i radośnie. Jednak po jakimś czasie (ciężko w sumie określić po jakim - długim czy krótkim???), czy raczej po kilku ulicach zaczęło padać i padać i tak zostało prawie do końca Ratha Yatry!

Nawet nieźle jak ktoś kicał do końca, można było nic nie robić sobie z deszczu. Gorzej jak ktoś nie miął już siły żeby kicać i pozostało mu tylko moknąc i marznąc.

Ale Łaska była! Pan Jagganath, Baladeva i Pani Subhadra byli bardzo Łaskawi i pozwolili ciągnąc swój wóz przez niewiadomo mi ile ulic, przez ponad 5 godzin! A widok radosnych wielbicieli i nie wielbicieli śpiewających głośno maha mantre i tańcujących z przytupem ( tu specjalne wyrazy uznania dla grupy młodych Hindusów, którzy tańcowali przed Panem Jaganathem bite 5 godzin!) zrekompensował niewygody związane z pogoda.

Jestem przekonana, że to była cześć planu Pana Wszechświata, który chciał pokazać, że gloryfikować Osobę Boga można w każdych okolicznościach i być szczęśliwym! Ale umysł nie zawsze pozwala to widzieć , często prezentując koncepcje typu: " Ale zimno, ja nie mogę, kiedy to się wreszcie skończy? Chce do domku, cieplej herbatki, opatulić w ciepły kocyk i zadowolić swoje zmysły..." A tu proszę! W takim oceanie Łaski bardzo Łatwo zapomnieć można o swoich zmysłach i pamiętać o zmysłach Najwyższego Pana i mimo "przeciwności" pogody zadowalać je!

Każdy śpiewał ,tańczył i grał na rożnych instrumentach muzycznych jak potrafił dla zadowolenia Pana Jaganatha. A Pan Jaganath, Baladeva i Pani Subhadra, królowie Paryża Łaskawie obdarzali wszystkich zebranych błogosławieństwami, pomyślnością i ...cukierkami!

JAGANATH, BALADEVA, SUBHADRA KI JAY!
RATHA YATRA KI JAY!
SRILA PRABHUPADA KI JAY!
Wasza służka
Kancana Citrangi dasi.

Zobacz galerie

Komentarze


foto galeria

Harinam we Wrocławiu

Na forum

Festiwal Nama Hatta 2017
Zobacz najnowszy postinfo
Trisama
14 sie 2017

Akcja Harinam dla Każdego - marzec 2017
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
30 mar 2017

svami vs gosvami
Zobacz najnowszy postinfo
adrian
16 mar 2017

moce mistyczne
Zobacz najnowszy postinfo
Kunja Devata dasa
26 lut 2017

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2016 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
22 sty 2017

Wyszukiwarkaonline: 1