Ratha Yatra w Paryżu 2007

czytane: 2070 data: 2007-07-14
autor: Kancana Citrangi dasi
Wersja do druku
Hare Kryszna !

Pięknie było na początku, wręcz idealnie. Ciepło, słonecznie i radośnie. Jednak po jakimś czasie (ciężko w sumie określić po jakim - długim czy krótkim???), czy raczej po kilku ulicach zaczęło padać i padać i tak zostało prawie do końca Ratha Yatry!

Nawet nieźle jak ktoś kicał do końca, można było nic nie robić sobie z deszczu. Gorzej jak ktoś nie miął już siły żeby kicać i pozostało mu tylko moknąc i marznąc.

Ale Łaska była! Pan Jagganath, Baladeva i Pani Subhadra byli bardzo Łaskawi i pozwolili ciągnąc swój wóz przez niewiadomo mi ile ulic, przez ponad 5 godzin! A widok radosnych wielbicieli i nie wielbicieli śpiewających głośno maha mantre i tańcujących z przytupem ( tu specjalne wyrazy uznania dla grupy młodych Hindusów, którzy tańcowali przed Panem Jaganathem bite 5 godzin!) zrekompensował niewygody związane z pogoda.

Jestem przekonana, że to była cześć planu Pana Wszechświata, który chciał pokazać, że gloryfikować Osobę Boga można w każdych okolicznościach i być szczęśliwym! Ale umysł nie zawsze pozwala to widzieć , często prezentując koncepcje typu: " Ale zimno, ja nie mogę, kiedy to się wreszcie skończy? Chce do domku, cieplej herbatki, opatulić w ciepły kocyk i zadowolić swoje zmysły..." A tu proszę! W takim oceanie Łaski bardzo Łatwo zapomnieć można o swoich zmysłach i pamiętać o zmysłach Najwyższego Pana i mimo "przeciwności" pogody zadowalać je!

Każdy śpiewał ,tańczył i grał na rożnych instrumentach muzycznych jak potrafił dla zadowolenia Pana Jaganatha. A Pan Jaganath, Baladeva i Pani Subhadra, królowie Paryża Łaskawie obdarzali wszystkich zebranych błogosławieństwami, pomyślnością i ...cukierkami!

JAGANATH, BALADEVA, SUBHADRA KI JAY!
RATHA YATRA KI JAY!
SRILA PRABHUPADA KI JAY!
Wasza służka
Kancana Citrangi dasi.

Zobacz galerie

Komentarze


foto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Komunikat o powołaniu komisji d/s zbadania sytuacji w świąty
Zobacz najnowszy postinfo
Trisama
7 maja 2019

Wizyta Jego Świątobliwości Prahladanandy Maharaja
Zobacz najnowszy postinfo
Trisama
17 kwi 2019

Ratha Yatra 2019 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
23 lut 2019

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2018
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
23 sty 2019

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2018 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
23 sty 2019

Wyszukiwarkaonline: 1