Ratha Yatra w Paryżu 2007

czytane: 1777 data: 2007-07-14
autor: Kancana Citrangi dasi
Wersja do druku
Hare Kryszna !

Pięknie było na początku, wręcz idealnie. Ciepło, słonecznie i radośnie. Jednak po jakimś czasie (ciężko w sumie określić po jakim - długim czy krótkim???), czy raczej po kilku ulicach zaczęło padać i padać i tak zostało prawie do końca Ratha Yatry!

Nawet nieźle jak ktoś kicał do końca, można było nic nie robić sobie z deszczu. Gorzej jak ktoś nie miął już siły żeby kicać i pozostało mu tylko moknąc i marznąc.

Ale Łaska była! Pan Jagganath, Baladeva i Pani Subhadra byli bardzo Łaskawi i pozwolili ciągnąc swój wóz przez niewiadomo mi ile ulic, przez ponad 5 godzin! A widok radosnych wielbicieli i nie wielbicieli śpiewających głośno maha mantre i tańcujących z przytupem ( tu specjalne wyrazy uznania dla grupy młodych Hindusów, którzy tańcowali przed Panem Jaganathem bite 5 godzin!) zrekompensował niewygody związane z pogoda.

Jestem przekonana, że to była cześć planu Pana Wszechświata, który chciał pokazać, że gloryfikować Osobę Boga można w każdych okolicznościach i być szczęśliwym! Ale umysł nie zawsze pozwala to widzieć , często prezentując koncepcje typu: " Ale zimno, ja nie mogę, kiedy to się wreszcie skończy? Chce do domku, cieplej herbatki, opatulić w ciepły kocyk i zadowolić swoje zmysły..." A tu proszę! W takim oceanie Łaski bardzo Łatwo zapomnieć można o swoich zmysłach i pamiętać o zmysłach Najwyższego Pana i mimo "przeciwności" pogody zadowalać je!

Każdy śpiewał ,tańczył i grał na rożnych instrumentach muzycznych jak potrafił dla zadowolenia Pana Jaganatha. A Pan Jaganath, Baladeva i Pani Subhadra, królowie Paryża Łaskawie obdarzali wszystkich zebranych błogosławieństwami, pomyślnością i ...cukierkami!

JAGANATH, BALADEVA, SUBHADRA KI JAY!
RATHA YATRA KI JAY!
SRILA PRABHUPADA KI JAY!
Wasza służka
Kancana Citrangi dasi.

Zobacz galerie

Komentarze


foto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 04.11.2017

Na forum

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2017 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
16 gru 2017

Odszedł bhakta Władek Anioła
Zobacz najnowszy postinfo
Trisama
10 gru 2017

Sprzedam kompletne Srimad Bhagavatam i Caitanya Caritamrita
Zobacz najnowszy postinfo
Nrsmha108
12 lis 2017

Dusza- czy duchowa
Zobacz najnowszy postinfo
Pavana Caitania
7 lis 2017

Festiwal Nama Hatta 2017
Zobacz najnowszy postinfo
Trisama
14 sie 2017

Wyszukiwarkaonline: 1