Schronienie ‘nowonarodzonej’ duszy

czytane: 2454 data: 2007-01-17
autor: Sankarshan Das Adhikari
Wersja do druku
Nadesłano z Sydney… 23 grudnia 2006

W ten weekend znaleźliśmy się w Valle Govinda, położonym w cudownym lesie na południu, blisko oceanu, w przepięknym miejscu odciętym od tzw. „cywilizowanego świata”, gdzie zabrałem 25 młodych ludzi na duchowa wycieczkę, aby ożywić świadomość w ich sercach.

Przyjechaliśmy wczoraj samochodem i później, po nocnym odpoczynku, rozpoczęliśmy dzień bogaty w seminaria; wykłady, warsztaty, spotkania osobiste. Dzisiaj rano brałem udział w warsztacie o medytacji dżapa, łączonym z wykładem o tym, jak każdy z nas może praktykować przesłanie Bhagavad Gity w życiu codziennym.

Po śniadaniu mieliśmy kolejną sesję, podczas której opisywałem jak to, czego się uczymy jest doświadczane przez kogoś usytuowanego na platformie duchowej i jak być usytuowanym na tej platformie w każdym miejscu, o każdej porze i w każdych warunkach.

Za każdym razem, kiedy znalazłem chwilę wolnego czasu między zajęciami, spotykałem się z tymi, którzy chcieli porozmawiać ze mną osobiście.

Nasze ostatnie zajęcia dzisiaj to pytania i odpowiedzi. Uczestnicy brali aktywny udział w zajęciach, zadawali pytania tak szczegółowe, jak to tylko możliwe, to tak jakby reporter przeprowadzał wywiad z wielbicielem Kryszny. Filozofia wedyjska jest tak doskonała, że potrafi znaleźć odpowiedzi na wszystkie z tych pytań.

Jutro ponownie odkryjemy nasze schronienie, będą zajęcia w południe, kolejna sesja pytań i odpowiedzi, a także kirtan i prasadam na plaży, do której przybijają fale Pacyfiku.

A oto kilka zdjęć z opisem:

Zdjęcie nr.1 – Tutaj w Valle Govinda jest przepiękna rzeka przepływająca poprzez las, gdzie żyje mnóstwo gatunków zwierząt

Zdjęcie nr.2 – Za każdym razem, kiedy mam chwilę wolnego czasu, odpowiadam na korespondencję

Zdjęcie nr.3 – To była przyjemność przebywać w tym schronieniu z uczestnikami wycieczki. To coś wspaniałego przebywać z innymi bhaktami, którzy kroczą tą samą ścieżką, prowadzącą do duchowej doskonałości.

Zdjęcie nr.4 – Widok z lotu ptaka na Valle Govinda, miejsce spotkań

Sankarshan Das Adhikari

nadesłała i przetlumaczyła z j.hiszpańskiego: bhn. Alma

Skomentuj atrykułfoto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Ratha Yatra 2023 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
12 mar 2023

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2022 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2022
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Ratha Yatra 2022 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
5 mar 2022

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2021 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
4 sty 2022

Wyszukiwarkaonline: 1