Schronienie ‘nowonarodzonej’ duszy

czytane: 1753 data: 2007-01-17
autor: Sankarshan Das Adhikari
Wersja do druku
Nadesłano z Sydney… 23 grudnia 2006

W ten weekend znaleźliśmy się w Valle Govinda, położonym w cudownym lesie na południu, blisko oceanu, w przepięknym miejscu odciętym od tzw. „cywilizowanego świata”, gdzie zabrałem 25 młodych ludzi na duchowa wycieczkę, aby ożywić świadomość w ich sercach.

Przyjechaliśmy wczoraj samochodem i później, po nocnym odpoczynku, rozpoczęliśmy dzień bogaty w seminaria; wykłady, warsztaty, spotkania osobiste. Dzisiaj rano brałem udział w warsztacie o medytacji dżapa, łączonym z wykładem o tym, jak każdy z nas może praktykować przesłanie Bhagavad Gity w życiu codziennym.

Po śniadaniu mieliśmy kolejną sesję, podczas której opisywałem jak to, czego się uczymy jest doświadczane przez kogoś usytuowanego na platformie duchowej i jak być usytuowanym na tej platformie w każdym miejscu, o każdej porze i w każdych warunkach.

Za każdym razem, kiedy znalazłem chwilę wolnego czasu między zajęciami, spotykałem się z tymi, którzy chcieli porozmawiać ze mną osobiście.

Nasze ostatnie zajęcia dzisiaj to pytania i odpowiedzi. Uczestnicy brali aktywny udział w zajęciach, zadawali pytania tak szczegółowe, jak to tylko możliwe, to tak jakby reporter przeprowadzał wywiad z wielbicielem Kryszny. Filozofia wedyjska jest tak doskonała, że potrafi znaleźć odpowiedzi na wszystkie z tych pytań.

Jutro ponownie odkryjemy nasze schronienie, będą zajęcia w południe, kolejna sesja pytań i odpowiedzi, a także kirtan i prasadam na plaży, do której przybijają fale Pacyfiku.

A oto kilka zdjęć z opisem:

Zdjęcie nr.1 – Tutaj w Valle Govinda jest przepiękna rzeka przepływająca poprzez las, gdzie żyje mnóstwo gatunków zwierząt

Zdjęcie nr.2 – Za każdym razem, kiedy mam chwilę wolnego czasu, odpowiadam na korespondencję

Zdjęcie nr.3 – To była przyjemność przebywać w tym schronieniu z uczestnikami wycieczki. To coś wspaniałego przebywać z innymi bhaktami, którzy kroczą tą samą ścieżką, prowadzącą do duchowej doskonałości.

Zdjęcie nr.4 – Widok z lotu ptaka na Valle Govinda, miejsce spotkań

Sankarshan Das Adhikari

nadesłała i przetlumaczyła z j.hiszpańskiego: bhn. Alma

Skomentuj atrykułfoto galeria

Harinam we Wrocławiu

Na forum

Festiwal Nama Hatta 2017
Zobacz najnowszy postinfo
Trisama
14 sie 2017

Akcja Harinam dla Każdego - marzec 2017
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
30 mar 2017

svami vs gosvami
Zobacz najnowszy postinfo
adrian
16 mar 2017

moce mistyczne
Zobacz najnowszy postinfo
Kunja Devata dasa
26 lut 2017

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2016 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
22 sty 2017

Wyszukiwarkaonline: 1