HARE KRYSZNA PO ANGIELSKU :)

czytane: 2860 data: 2007-01-17
autor: Vraja&Afa
Wersja do druku
Miła, spokojna, rodzinna atmosfera, częste wizyty Swamich, przepiękny ołtarz, wspaniale prasadam to tylko niektóre z walorów Bhaktivedanta Manor.

Posiadłość, leżąca niedaleko Londynu, została przekazana Srila Prabhupadzie przez Georga Harrisona w roku 1973. W tym samym roku odbyła się instalacja Bóstw Śri Śri Radha Gokulananda, które były czczone przez Prabhupada w Indiach i jeździły z Nim na programy Pandal.W 1981r. na farmie pojawiły się Bóstwa Sita Ram Lakszman Hanuman.

Przez lata świątynia rozwijała się w szybkim tempie i na dzień dzisiejszy kontynuuje się następujące projekty:

Gurukula - przedszkole i szkoła dla małych Waisznawów
Goshala - domek krówek:)
Bhaktivedanta players - teatralna grupa wielbicieli
FoodForLife - codzienne darmowe dokarmianie ludzi w Londynie
Radharani Bakery - piekarnia,restauracja,sklepik
Pandava sena - kongregacja studentów organizująca wiele programów otwartych

Położona na obrzeżach malowniczego miasteczka Radlett (północny Londyn) farma daje schronienie wielu żywym istotom. Przy bramie wjazdowej biegają dzikie króliki, można spotkać tez szopy, lisy i ogromne ilości szarych wiewiórek.
W goshali mieszka ok. 7 krówek 12 byków 10 cielaczków. Każdy rezydent ma imię duchowe a mleko (20.000 litrów rocznie) służy do wyrobów wspaniałych słodyczy i innych smakołyków.

Jest tu kilku Bhaktów z Polski. W pierwszej kolejności należałoby wspomnieć Kulangane Mataji, uczennice Srila Prabhupada, która od wielu lat robi słodycze dla Bóstw. W kuchni pracują bh. Dominik i Rajesvari Seva . Janakula Prabhu od wielu lat zajmuje się ogrodami, a Mangala Sakhi pomaga na ołtarzu i gotuje. Jest tez bh.Robert, czynny uczestnik grupy sankirtanowej. Duża grupę stanowi społeczność hinduska. Prawie w każdą sobotę odbywaj się śluby, które są dla gości możliwością zobaczenia wedyjskiego obrządku małżeństwa.

Manor jest niewątpliwie miejscem historycznym dla ISCONu i nie tylko. Obecność Prabhupada, Georga Harrisona i wielu innych wspaniałych Bhaktów sprawiła, że można poczuć się tu jak w duchowym muzeum.

Nastrój świątyni jest bardzo otwarty, potwierdza to liczebność uczestników w programach i świętach. Dobra organizacja i zaangażowanie Bhaktów sprawia ze B. Manor tętni życiem . Pięknie jest tu zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, kiedy pogoda dopisuje. W miłym nastroju można zjeść smaczne prasadam, intonować japa czy po prostu zaczerpnąć świeżego powietrza. Bez pośpiechu z dala od miejskiego zgiełku w dobrym towarzystwie farma jest oaza dla wielu.

Vraja&Afa

Zobacz galreię

Skomentuj artykuł

foto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Ratha Yatra 2023 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
12 mar 2023

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2022 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2022
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Ratha Yatra 2022 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
5 mar 2022

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2021 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
4 sty 2022

Wyszukiwarkaonline: 1