Karuna Bhavan – przygotowania do festiwalu

czytane: 1781 data: 2007-01-28
autor: Nrsimhadeva das
Wersja do druku
Trzeciego i czwartego lutego wielbiciele w Karuna Bhavan w Szkocji obchodzą dwudniowy publiczny festiwal, podczas którego świętować będą pojawienie się Pana Nityanandy, rocznicę instalacji Śrimati Vrinda Devi, a także rocznicę inauguracji czczenia Śri Tulsinatha i pozostałych 12,5 tysiąca salagram sila.

Kiedy piszę ten artykuł jest 25 stycznia, dzień pojawienia się Śri Advajta Aćaryi. Śri Advaita Acarya ki jay! To właśnie Advaita Acarya, widząc kondycję żywych istot tego wieku, prosił Krysznę, aby ten pojawił się w tym świecie, by ocalić wszystkich przed upadkiem w materializm. Zrobił to poprzez czczenie swych osobistych salagram sila.

Tak wiec w ten tak pomyślny dzień wielbiciele w Karuna Bhavan rozpoczynają kąpiel i masaż za pomocą naturalnych olejków wszystkie 12,5 tysiąca Salagram Sila. To zajmie im około 4 i pól dnia.

Z zasady nie pozwalamy na robienie zdjęć Salagram Sila, ponieważ ludzie czasami źle lokują lub niewłaściwie używają te fotografie, a ponieważ fotografie nie są rożne od salagramów, dlatego tez nie chcemy, aby popełniane były obrazy. Dla tych, którzy nie wiedza czym są salagram sila- Kryszna jest nieograniczony i posiada wiele form i czczony jest na wiele sposobów. W tym przypadku Kryszna jest w formie kamienia (sila). Kamienie te mogą być w rożnych kolorach, jednak generalnie maja kolor czarny. Niektóre z nich maja swoiste znaki, zgonie z poszczególną formą Pana. Kto jest ekspertem ten na podstawie tych znaków może rozpoznać konkretną formę. Salagram sila można znaleźć tylko w jednym miejscu, wysoko w Himalajach w rzece zwanej Kali Gandaki.

Śri Tulsinath, który czasami znany jest jako Maharaj Kula Armatnia (ze względu na swój rozmiar), przyjmuje cale czczenie i puje od reszty salagramów, które umieszczone są na wielkiej, głębokiej tacy. Są one kąpane każdego dnia, co daje 40 LITROW CARANAMRITY dziennie, ki jay! Sri Tulsinath nosi to imię, ponieważ każdego dnia przyjmuje ofiarowanie z 500 listków Tulasi.

Zrobiłem tylko pięć zdjęć, by pokazać co nieco. Pierwsza fotografia przedstawia Prabhupad Vani Prabhu prezydenta świątyni i Caru Desna Prabhu, głównego pujariego intonujących pomyślne mantry przed rozpoczęciem kąpieli sila. Na drugiej i trzeciej fotografii jest Caru Desna Prabhu, zaczynający mycie i masowanie Ugra Nrsimha salagramow, których w sumie jest 25 i są one umieszczone na szczycie pozostałych sila tak, aby wielbiciele mogli mieć ich darszan. Po kąpieli wszystkich Ugra Nrsimha sila, Prabhupad Vani ( fot.4) zaczyna mycie pozostałych znajdujących się na tacy. Jeden po drugim są myte, smarowane olejkami i umieszczane w osobnych pojemnikach. Kiedy wszystkie sila są już wykąpane, namaszczone olejkami i wymasowane, taca w której zwykle przebywają jest także myta, a następnie umieszczane są w niej ponownie sila.

Jest to niesamowita służba i ten kto ją wykonuje jest wielkim szczęściarzem, staje się oczyszczony i ożywiony będąc w kontakcie z Panem w tej formie.

Piąta fotografia to Śri Ananta Sesa, na którego zwojach umieszczona jest taca z salagram sila. Jego głowy wzniesione są ponad tą tacą. Usta Śri Ananta Sesy nieprzerwanie gloryfikują imię, formy i rozrywki Pana. Jay Sri Ananta Sesa!

To na razie tyle, troszkę smaku Karuna Bhavan. Choć nie jestem kwalifikowanym reporterem, mam nadzieję napisać w przyszłości cos jeszcze.

Śri Guru Parampara ki jay! ISKCON Guru Vrinda ki jay! Śrila Prabhupad ki jay! Śrila Prabhupada’s transcendental book distribution ki jay!

Skomentuj artykuł

foto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 04.11.2017

Na forum

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2017 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
16 gru 2017

Odszedł bhakta Władek Anioła
Zobacz najnowszy postinfo
Trisama
10 gru 2017

Sprzedam kompletne Srimad Bhagavatam i Caitanya Caritamrita
Zobacz najnowszy postinfo
Nrsmha108
12 lis 2017

Dusza- czy duchowa
Zobacz najnowszy postinfo
Pavana Caitania
7 lis 2017

Festiwal Nama Hatta 2017
Zobacz najnowszy postinfo
Trisama
14 sie 2017

Wyszukiwarkaonline: 3