Gaura Purnima w Karuna Bhavan (Szkocja)

czytane: 1871 data: 2007-03-07
autor: Nrsimhadeva das & Kancana Citrangi dasi
Wersja do druku
GOURANGA!!!!!!!!!

Proszę przyjmijcie nasze pełne szacunku pokłony. Wszelka chwała ISCKON Guru Vrinda! Wszelka chwała Śrila Prabhupadzie!

vande sri krsna-caitanya-
nityanandau sahoditau
gaudodaye puspavantau
citrau san-dau tamo-nudau


“Ofiarowuje moje pełne szacunku pokłony Śri Krysznie Caitanji i Panu Nityanandzie, którzy są niczym słońce i księżyc. Wzeszli oni jednocześnie na horyzoncie Gaudy, aby rozproszyć ciemność ignorancji i w ten sposób wspaniale obdarzyć wszystkich błogosławieństwem”.(C.C. Adi.1.2)

Pamiętam kiedy pierwszy raz wyjechałem do Mayapur w 1996 roku. To było cudowne widzieć tych wszystkich wielbicieli przybywających z różnych części świata. Naprawdę czułem się jak część tego ogólnoświatowego ruchu nauczania. To spowodowało ze kiedy wróciłem do Szkocji byłem bardziej zdeterminowany, aby wyjść na ulice i rozprowadzać więcej transcendentalnych książek Śrila Prabhupada wśród upadłych dusz. W taki sam sposób jestem zachęcony do słuchania o festiwalu Gaura Purnimy w waszym kraju.

Postanowiliśmy także napisać troszeczkę o Karuna Bhavan i bardzo ożywczym dwudniowym festiwalu podczas, którego świętowaliśmy dzień pojawienia się Pana Caitanji w tym materialnym świecie.

Pierwszy dzień festiwalu (Sobota) rozpoczęliśmy od harinamu w Glasgow. Glasgow to ogromne miasto i niezwykle ruchliwe- zwłaszcza w sobotę, kiedy tysiące ludzi przyjeżdża tam na zakupy. A dzięki łasce Pana Gaurangi tym razem wszyscy oni mieli okazje słyszeć Święte Imię. Śri Harinam Sankirtan ki jay!

Do świątyni wróciliśmy po ok.3 godzinach. W świątyni był bhajan, wykłady na temat Pana Caitanji i Jego łaski a także darshan najbardziej łaskawych bóstw Śri Gaurangalandu (Szkocji). Śri Śri Koda Nitay Mayapur Sasi ki jay! Na każdy festiwal wszystkie bóstwa ( Gaura Nitay, Śrimati Vrinda Devi, Śri Giridhari Lal i Śri Tulsinath) ubierane są w zupełnie nowe ubrania, które szyte są przez pujarich specjalnie na ta okazje. I tak też było tym razem, bóstwa wyglądały oszałamiająco! Jednym z punktów programu było oczywiście przedstawienie, które opowiada o tym jak Narada Muni dostaje błogosławieństwo od Pana Narayana ze kogokolwiek spotka na swojej drodze może natychmiast zabrać na Vaikunthaloke. I choć przedstawienie było bardzo zabawne, jak to w Karuna Bhavan bywa, ukazywało prawdę o tym jak żywa istota przywiązana jest do swojej pozycji, rodziny itd. w tym materialnym świecie. Tak na prawdę gdyby Narada Muni przyszedł do nas i powiedział ” Ok Prabhu, zabieram Cię na Vaikunthaloke, pozostaw wszystko za sobą.” to jaka bylaby nasza reakcja? Czy gotowi jesteśmy porzucić wszystko co posiadamy, rodzinę, związki itd. i udać się na Vaikunthy? Każdy miał okazje zadać sobie to pytanie.Po przedstawieniu miało miejsce krótkie przemówienie wyjaśniające więcej.
Kolejny punkt programu to Gaura Arati i przedłużony kirtan z przytupem można by rzec. Wszyscy wielbiciele skakali wysoko i śpiewali bardzo głośno. Jay Sacinandana Gaura Hari! Bardzo gorący, spocony i radosny kirtan. A na koniec oczywiście czereśnia na czubek tortu- mahaprasadam po samą szyje! Mahaprasadam ki jay!

A w niedziele powtórka! Z taka tylko różnicą ze w ten dzień mieliśmy jeszcze więcej gości i jeszcze jedno przedstawienie pod tytułem ”Bogi Yogi”(“bogi” od słowa “bogus” które oznacza fałszywy), z którego zdjęcia także znajdziecie w galerii. Przedstawienie mówiło o osobie, która została zwiedziona przez fałszywego Swamiego, ale na końcu znalazła książkę Śrila Prabhupada “ W stronę samopoznania” i mimo przeszłych złych doświadczeń z naukami tzw. “swamich” postanowiła dać sobie i Srila Prabhupadzie jeszcze jedna szanse.
Tak wiec podwójna dawka -podwójna łaska. Musimy zabiegać o laskę.

Padyavali 14 Srila Rupa Goswami.
“Czystej służby oddania w Świadomości Kryszny nie można osiągnąć nawet przez pobożne czynności przez setki i tysiące żyć. Można ją osiągnąć plącąc jedna tylko cenę – intensywna zachłanność by ją osiągnąć. Jeśli jest gdziekolwiek dostępna, należy ja nabyć bez zwłoki.”

To były bardzo słodkie dwa dni. Cudowne towarzystwo bhaktów, schronienie w Świętym Imieniu i oczywiście Bhagavad Prasadam!

Wasi słudzy
Nrsimhadev das & Kancana Citrangi dasi.

G O U R A N G A !!!!!!!!!!!

Zobacz galerię

Skomentuj artykuł


foto galeria

Harinam we Wrocławiu

Na forum

Festiwal Nama Hatta 2017
Zobacz najnowszy postinfo
Trisama
14 sie 2017

Akcja Harinam dla Każdego - marzec 2017
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
30 mar 2017

svami vs gosvami
Zobacz najnowszy postinfo
adrian
16 mar 2017

moce mistyczne
Zobacz najnowszy postinfo
Kunja Devata dasa
26 lut 2017

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2016 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
22 sty 2017

Wyszukiwarkaonline: 1