Gaura Purnima w Karuna Bhavan (Szkocja)

czytane: 2691 data: 2007-03-07
autor: Nrsimhadeva das & Kancana Citrangi dasi
Wersja do druku
GOURANGA!!!!!!!!!

Proszę przyjmijcie nasze pełne szacunku pokłony. Wszelka chwała ISCKON Guru Vrinda! Wszelka chwała Śrila Prabhupadzie!

vande sri krsna-caitanya-
nityanandau sahoditau
gaudodaye puspavantau
citrau san-dau tamo-nudau


“Ofiarowuje moje pełne szacunku pokłony Śri Krysznie Caitanji i Panu Nityanandzie, którzy są niczym słońce i księżyc. Wzeszli oni jednocześnie na horyzoncie Gaudy, aby rozproszyć ciemność ignorancji i w ten sposób wspaniale obdarzyć wszystkich błogosławieństwem”.(C.C. Adi.1.2)

Pamiętam kiedy pierwszy raz wyjechałem do Mayapur w 1996 roku. To było cudowne widzieć tych wszystkich wielbicieli przybywających z różnych części świata. Naprawdę czułem się jak część tego ogólnoświatowego ruchu nauczania. To spowodowało ze kiedy wróciłem do Szkocji byłem bardziej zdeterminowany, aby wyjść na ulice i rozprowadzać więcej transcendentalnych książek Śrila Prabhupada wśród upadłych dusz. W taki sam sposób jestem zachęcony do słuchania o festiwalu Gaura Purnimy w waszym kraju.

Postanowiliśmy także napisać troszeczkę o Karuna Bhavan i bardzo ożywczym dwudniowym festiwalu podczas, którego świętowaliśmy dzień pojawienia się Pana Caitanji w tym materialnym świecie.

Pierwszy dzień festiwalu (Sobota) rozpoczęliśmy od harinamu w Glasgow. Glasgow to ogromne miasto i niezwykle ruchliwe- zwłaszcza w sobotę, kiedy tysiące ludzi przyjeżdża tam na zakupy. A dzięki łasce Pana Gaurangi tym razem wszyscy oni mieli okazje słyszeć Święte Imię. Śri Harinam Sankirtan ki jay!

Do świątyni wróciliśmy po ok.3 godzinach. W świątyni był bhajan, wykłady na temat Pana Caitanji i Jego łaski a także darshan najbardziej łaskawych bóstw Śri Gaurangalandu (Szkocji). Śri Śri Koda Nitay Mayapur Sasi ki jay! Na każdy festiwal wszystkie bóstwa ( Gaura Nitay, Śrimati Vrinda Devi, Śri Giridhari Lal i Śri Tulsinath) ubierane są w zupełnie nowe ubrania, które szyte są przez pujarich specjalnie na ta okazje. I tak też było tym razem, bóstwa wyglądały oszałamiająco! Jednym z punktów programu było oczywiście przedstawienie, które opowiada o tym jak Narada Muni dostaje błogosławieństwo od Pana Narayana ze kogokolwiek spotka na swojej drodze może natychmiast zabrać na Vaikunthaloke. I choć przedstawienie było bardzo zabawne, jak to w Karuna Bhavan bywa, ukazywało prawdę o tym jak żywa istota przywiązana jest do swojej pozycji, rodziny itd. w tym materialnym świecie. Tak na prawdę gdyby Narada Muni przyszedł do nas i powiedział ” Ok Prabhu, zabieram Cię na Vaikunthaloke, pozostaw wszystko za sobą.” to jaka bylaby nasza reakcja? Czy gotowi jesteśmy porzucić wszystko co posiadamy, rodzinę, związki itd. i udać się na Vaikunthy? Każdy miał okazje zadać sobie to pytanie.Po przedstawieniu miało miejsce krótkie przemówienie wyjaśniające więcej.
Kolejny punkt programu to Gaura Arati i przedłużony kirtan z przytupem można by rzec. Wszyscy wielbiciele skakali wysoko i śpiewali bardzo głośno. Jay Sacinandana Gaura Hari! Bardzo gorący, spocony i radosny kirtan. A na koniec oczywiście czereśnia na czubek tortu- mahaprasadam po samą szyje! Mahaprasadam ki jay!

A w niedziele powtórka! Z taka tylko różnicą ze w ten dzień mieliśmy jeszcze więcej gości i jeszcze jedno przedstawienie pod tytułem ”Bogi Yogi”(“bogi” od słowa “bogus” które oznacza fałszywy), z którego zdjęcia także znajdziecie w galerii. Przedstawienie mówiło o osobie, która została zwiedziona przez fałszywego Swamiego, ale na końcu znalazła książkę Śrila Prabhupada “ W stronę samopoznania” i mimo przeszłych złych doświadczeń z naukami tzw. “swamich” postanowiła dać sobie i Srila Prabhupadzie jeszcze jedna szanse.
Tak wiec podwójna dawka -podwójna łaska. Musimy zabiegać o laskę.

Padyavali 14 Srila Rupa Goswami.
“Czystej służby oddania w Świadomości Kryszny nie można osiągnąć nawet przez pobożne czynności przez setki i tysiące żyć. Można ją osiągnąć plącąc jedna tylko cenę – intensywna zachłanność by ją osiągnąć. Jeśli jest gdziekolwiek dostępna, należy ja nabyć bez zwłoki.”

To były bardzo słodkie dwa dni. Cudowne towarzystwo bhaktów, schronienie w Świętym Imieniu i oczywiście Bhagavad Prasadam!

Wasi słudzy
Nrsimhadev das & Kancana Citrangi dasi.

G O U R A N G A !!!!!!!!!!!

Zobacz galerię

Skomentuj artykuł


foto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Ratha Yatra 2024 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
24 lut 2024

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2023 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
6 sty 2024

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2023
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
6 sty 2024

Ratha Yatra 2023 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
12 mar 2023

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2022 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Wyszukiwarkaonline: 1