Program otwarty Polkowice - 25.02.2006r.

czytane: 1227 data: 2006-02-25
autor: Madhava Bhagavan das
Wersja do druku
Polkowice to następne miasto po Złotoryi, gdzie odbył się program prezentujący starożytną kulturę Indii. 25ty luty w sali konferencyjnej AQUA PARKU, będącej częścią największego na Dolnym Śląsku basenu krytego, odbyło się spotkanie prezentujące ciągle żywą i praktykowaną na całym świecie ścieżkę duchową, zwaną wajsznawizmem. Cała impreza rozpoczęła się ok. godz. 14tej harinamem, czyli uroczystym pochodem przez centrum miasta. Uczestnicy harinamu śpiewali w rytm bębnów starożytne pieśni gloryfikujące Krysznę.

Po zakończeniu harinamu , mała chwila przerwy, goście i bhaktowie wchodzą do bydynku, w którym znajduje się sala konferencyjna, miejsce dalszej części prezentacji kultury Indii. Wszystkich przybyłych witają uśmiechnięci organizatorzy i zapraszają na kolejny punkt programu czyli bhadżan. Bhadżan jest to wielbienie Boga przy pomocy pieśni, granych na tradycyjnych indyjskich instrumentach, takich jak harmonium, mryndanga, karatale. Bhadżan prowadził Gauranga Awatr das.

Gdy muzykowanie dobiegło końca, przyszedł czas na prezentacje filozofii wedyjskiej, o której opowiadał Trisama das. Wykładowca mówił o reinkarnacji, prawie karmy, wegetarianizmie itd. Po wykładzie standardowo padło kilka pytań i usłyszeć można było bardzo głębokie i wyczerpujące odpowiedzi, udzielone przez wykładowcę, który na co dzień praktykuje starożytną ścieżkę duchową- gaudija wajsznawizm.

Gdy już wszyscy zostali nasyceni intelektualnie, nadszedł czas, aby wykazać się zdobytą wiedzą, czyli quizu z nagrodami. Nagrodami były - wegetariańskie książki kucharskie, płyty z muzyką indyjską, do tego coś słodkiego...

Przed ostatnim punktem programu był kirtan, czyli taniec, w którym udział mogli wziąć wszyscy, którzy mieli na to ochotę. Taniec nie był trudny i sprawił uczestnikom wiele radości, a na sam koniec wszyscy uczestnicy spotkania mogli spróbować wegetariańskich smakołyków, ugotowanych przez Gopala Aćarję dasa. Dodam tylko tyle, że uczta była wyśmienita.

Jak zwykle całość zaaranżował i sfinansował bhakta Darek z Polkowic. Wynajął nawet busa z Wrocławia, by wszyscy zainteresowani mogli dotrzeć na program. Atmosfera tego spotkania była bardzo ciepła, mimo iż na dworze, trzaskający mróz. Podczas tego spotkania można było zakupić różne pamiątki w sklepiku indyjskim, przywiezionym specjalnie z Wrocławia. Następne spotkanie ze starożytną kulturą Indii planowane jest na 1 kwietnia w Świebodzicach, do zobaczenia!

Zobacz Galerie

Skomentuj artykuł


foto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Ratha Yatra 2024 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
24 lut 2024

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2023 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
6 sty 2024

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2023
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
6 sty 2024

Ratha Yatra 2023 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
12 mar 2023

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2022 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Wyszukiwarkaonline: 1