Program otwarty w Złotoryi - 04.11.2006r

czytane: 1353 data: 2006-11-09
autor: Madhava Bhagavan das
Wersja do druku
W sobotę 4-tego listopada, w Złotoryi, w hotelu „QUBUS”, o godz.16.00 odbyła się prezentacja starożytnej kultury Indii. Spotkanie to zorganizowane zostało przez członków Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny.

Prezentacja kultury Indii poprzedzona została, barwnym harinamem, czyli czymś w rodzaju pochodu:).Harinam, rozpoczął się około godziny 14.15, i przeszedł ulicami Złotoryi.Mieszkańcy tego miasta są już chyba przyzwyczajeni do widoku wielbicieli z Hare Kryszna śpiewających na ulicy. Harinamy organizowane są tu dość często,dzięki zaangażowaniu Giridhariego Prabhu, głównego „motora napędowego” tutejszego ośrodka Nama – Hatta.

Głównodowodzącym sobotniego harinamu był oczywiście Gauranga Avatar Prabhu, bhaktowie wyposażeni w instrumenty ruszyli w miasto :), chociaż pogoda nie była zbyt sprzyjająca (duże zachmurzenie, z chwilowymi opadami deszczu), nie zniechęciło to jednak wielbicieli, którzy z ogromna determinacją pragnęli dać wszystkim napotkanym osobą nektar Świętego Imienia.

Około godziny 15.00 harinam dobiegł końca i bhaktowie udali się do hotelu „QUBUS”, aby przygotować salę na program otwarty. Gdy już wszystko było gotowe, około godz. 16.00 zaczęto wpuszczać gości, po oficjalnym przywitaniu wszystkich przybyłych, którego dokonała Mandakini devi dasi, rozpoczął się pierwszy punkt programu bhajan, czyli prezentacja muzyki indyjskiej, której towarzyszyły pieśni gloryfikujące Krysznę. Bhajan prowadził Dalayacandra Prabhu. Podczas bhajanu zobaczyć można też było ceremonie Arati, czyli sposób ofiarowywania Bóstwom różnego typu parafenalii, ceremonie tą poprowadził Ramesvar Prabhu.

Po części muzycznej nadszedł czas na wykład prezentujący filozofię starożytnych Indii.Wykład dał Gauranga Avatar Prabhu, opowiadał o podstawowych kwestiach dotyczących kultury wedyjskiej. Warto było słuchać wykładu, ponieważ zaraz po jego zakończeniu zorganizowany został quiz z nagrodami, pytania nie były trudne i wszyscy, którzy uważnie słuchali mogli na nie odpowiedzieć z łatwością. Nagród było 4 komplety, w skład takiego kompletu wchodziła książka kucharska, płyty z muzyka, słodycze i różne inne drobne upominki. Tak wiec wszyscy, którzy maja zamiar w przyszłości, wziąć udział w takim programie i chcą wygrać nagrody musza uważnie słuchaćJ.Gdy nagrody zostały rozdane, nadszedł czas na kolejny punkt programu, czyli kirtan medytacja w ruchu, lub jak to niektórzy mówią, radosny taniec bengalski, wziąć w nim udział mógł każdy kto miał na to ochotę. Kirtan zawsze sprawia wiele radości wszystkim, którzy w nim uczestniczą.

Przedostatnim punktem programu była uczta wegetariańska, i była to naprawdę bardzo obfita uczta. Dwa rodzaje warzyw, wyśmienity ryż basmati, dal, pieczywo indyjskie, 4 rodzaje ciast, dwa rodzaje słodkich kulek, naprawdę wielka obfitość, która obaliła mit ze kuchnia wegetariańska jest bardzo skromnaJ.Ucztę przygotowali bhaktowie ze Złotoryji, Jawora i Wrocławia.

Gdy już wszyscy się najedli, przyszedł czas na ostatni punkt programu czyli projekcje filmu.Visvarupa Prabhu przygotował na tą okazje film pt. „Matka Ganga”. Film ten jest „wycieczką” od ujścia, do źródeł Gangesu, jednej z największych i najświętszych rzek na świecie, film jest naprawdę dobrze zrobiony.

Przez czas trwania programu otwarty był transcendentalny „kramik” indyjski prowadzony przez Niszantę Mataji i Rasa-Tattwa Prabhu. Można było w nim nabyć książki, przyprawy, kadzidła, płyty z muzyką i różne inne gadżety związane z Indiami.

Program skończył się około godziny 20-tej, był to naprawdę udany program, frekwencja nie była za wysoka, ale sala też nie była za duża więc, wszystko było pod kontrolą :).Program cechowała duża różnorodność bhajan, wykład, quiz ,kirtan, uczta, projekcja filmu, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Programy otwarte organizowane przez Dvarakacyutę Prabhu, rozwijają się coraz bardziej, w Legnicy doszedł sklepik, w Wałbrzychu arati i projekcja filmu.

Dvarakacyuta Prabhu to naprawdę niezwykła osoba, ma bardzo rzadka cechę aktywizowania osób od wspólnego działania, na pozór bardzo różniących się miedzy sobą, a najciekawsze jest to, że On zawsze robi to w taki sposób, że wszyscy czują się naprawdę dobrze.
To cecha zaawansowanych duchowo osób. Należy też dodać, że Dvarakacyuta Prabhu praktycznie w całości finansuje wszystkie organizowane przez siebie programy otwarte.

Następny program otwarty w Zielonej Górze, 25 Listopada , szczegóły niebawem w dziale Planowane Imprezy. Do zobaczenia.

Zobacz galerię

Skomentuj artykułfoto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Ratha Yatra 2024 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
24 lut 2024

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2023 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
6 sty 2024

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2023
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
6 sty 2024

Ratha Yatra 2023 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
12 mar 2023

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2022 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Wyszukiwarkaonline: 2