Prawdziwe szczęście – program otwarty w NOT-cie

czytane: 692 data: 2010-05-03
autor: Dvarakacyuta das
Wersja do druku

Jego Boska Miłość A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada obdarował nas wielką łaską dając nam duchowe towarzystwo i proces dzięki, któremu każdą myśl ,słowo i czyn możemy zaangażować w yukta –vairagyę, służbe oddania dla Najwyższego Pana Kryszny.

Pragnieniem Śrila Prapbupada było to ,by poprzez świadomość Kryszny, którą łaskawie darował światu, ludzie stali się szczęśliwi i rozwiązali wszystkie problemy swojego życia.

Ten niezwykły proces przekazał pierwotnie sam Pan, który pojawił sie na ziemi pod postacią wielbiciela , jako Śri Caitanya Mahaprabhu dając początek wielkiemu ruchowi bhakti -jogi. Przepowiedział On wtedy również ,że ten niemający nic wspólnego z sektami ruch sankirtana, rozdzielający czystą miłość do Boga każdemu bez względu na położenie materialne ,rozszerzy się na całym świecie i dotrze do każdego miasta i każdej wioski . Dowiódł również ,że głosząc chwałę Świętego Imienia ustanawiamy nasz intymny związek z Najwyższą Osobą Panem Kryszną .

Pan Caitanya Mahaprabhu zapraszał wszystkich do pełnienia tej niezwykłej, miłosnej służby oddania dla Śri Kryszny.

Każdy z nas w tym świecie pełnym zgiełku i niepokoju stara sie być szczęśliwym .Często zadajemy sobie pytanie czym w rzeczywistości jest właśnie tak bardzo upragnione szczęście? Ktoś kiedyś powiedział ,że jeśli wstałeś dzisiaj rano i czułeś się bardziej zdrowy niż chory , to oznacza ,że masz dużo więcej szczęścia ,niż ten milion ludzi, który umrze w ciągu najbliższego tygodnia .Jeżeli nigdy nie byłeś narażony na strach w walce, na samotność w niewoli ,tortury i głód ,masz więcej szczęścia ,niż 500 milionów ludzi , którzy przez to przeszli. Jeżeli masz pożywienie w swojej lodówce w miarę dobre ubranie ,dach nad głową i jako takie łóżko do spania, to już jesteś bogatszy niż 75 procent ludzi na świecie, którzy tych rzeczy nie posiadają. Jeśli masz odrobinę oszczędności w banku, materacu, portfelu lub choćby trochę drobnych w portmonetce ,to należysz do 8 procent bogatych ludzi żyjących na świecie . Jeżeli możesz przeczytać ten tekst ,to możesz czuć się bardziej szczęśliwym niż 2 miliardy ludzi na całym świecie ,którzy nie potrafią czytać. Jednak największym szczęśliwcem jest ten , kto posiada towarzystwo wielbicieli Kryszny i wraz z nimi wypełnia instrukcje Pana Caitanyi Mahaprabhu.

Pan Caitanya Mahaprabhu ze stąpił ze świata duchowego ,by rozpowszechnić ruch sankirtana w całym wszechświecie i pomóc w ten sposób wszystkim upadłym duszom.

W swych naukach mówił o wielkim znaczeniu jakim jest towarzystwo wielbicieli i wspólne intonowanie Świętych Imion oraz chciał, by każdy wielbiciel stawał się stopniowo ekspertem w nauczaniu chwał Świętego Imienia, pracując dla duchowego postępu wszystkich żywych istot.

Podążając za instrukcjami Pana Caitanya Mahaprabhu ''harinamowi" wielbiciele bez wahania starają się wypełniać Jego polecenia angażując się w ruch Sankirtana.

W imieniu grupy Harinam chciałbym podziękować HH Prahladanandzie Swamiemu za wykład, który wygłosił na programie otwartym , zorganizowanym 01.05.2010r. w budynku „NOT-u”, mieszącym się przy ul. Piłsudzkiego we Wrocławiu. Program ten był głównym punktem pierwszego dnia XVI Dni Kultury Wedyjskiej.

Pozwolę sobie podziękować we własnym imieniu, jak również w imieniu innych organizatorów programu w „NOT –cie”, wszystkim osobom, które poświęciły swój czas oraz włożyły swój wysiłek w działania konieczne do tego by program ten się odbył.

Dziękując za pomoc jestem przekonany, że nawet najmniejszy, ale szczery wysiłek przy tym programie zadowolił Pana Caitanya Mahaprabhu i przyczyni się to w ostatecznym rozrachunku do osiągnięcia doskonałości życia, przejawiającej się rozbudzeniem miłości do Boga.

GALERIA

KOMENTARZEfoto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Komunikat o powołaniu komisji d/s zbadania sytuacji w świąty
Zobacz najnowszy postinfo
Trisama
7 maja 2019

Wizyta Jego Świątobliwości Prahladanandy Maharaja
Zobacz najnowszy postinfo
Trisama
17 kwi 2019

Ratha Yatra 2019 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
23 lut 2019

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2018
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
23 sty 2019

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2018 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
23 sty 2019

Wyszukiwarkaonline: 1