Program otwarty w Legnicy - 07.09.2006r.

czytane: 1223 data: 2006-10-24
autor: bhn. Marta
Wersja do druku
Dnia 7 września 2006 odbył się program otwarty w Legnicy, w Klubie Nauczyciela. Jak zwykle zjechali się bhaktowie i bhaktinki z okolicznych miast. Było ich ponad trzydzieści osób. Był to jeden z tych programów, o których mówi się, że jest „z prawdziwego zdarzenia”. W planach był harinam, bhadżan, wykład z Bhagawad-gity, poczęstunek wegetariański, a na koniec nawet koncert zespołu Radical News.

Zaczęło się od harinamu, w którym uczestniczyło sporo wielbicieli. Było głośno, kolorowo i jak dla mnie ekstatycznie! J Ludzie widząc ten kolorowy, śpiewająco-tańczący pochód, tradycyjnie zatrzymywali się i uśmiechali. Byli „mile zaskoczeni”, otrzymując dodatkowo zaproszenie na program. Bhaktowie śpiewali, a ja biegałam to tu to tam pytając, jak się podoba harinam i starając się rozprowadzać książki Śrila Prabhupada. Nastroje ludzi były wyraźnie lepsze po przejściu tańczących wielbicieli.

Następnie wszyscy udaliśmy się do Klubu Nauczyciela, gdzie o 17.00 miał się zacząć program. Parę osób, naszych gości, już stało i czekało pod Klubem. Program rozpoczął się bhadżanem, który prowadziła Audarja Bhawini dasi z Nowego Nawadwipa z pomocą bhaktów z Czarnowa, Wrocławia, Wałbrzycha i Jawora. Goście cały czas schodzili się, aż pojawiło się ostatecznie ok. 50 osób. Z boku sali był oczywiście rozstawiony sklepik z pamiątkami indyjskimi, przyprawami, a co najważniejsze- z książkami Śrila Prabhupada. Tym zajmowali się Niszanta dasi i Rasa-tattwa Prabhu z Wrocławia.

Wykład wygłosił Bhakta-wasa Gowinda das, który na podstawie Bhagawad-gity jasno i zwięźle omówił, co to jest dusza, świadomość, reinkarnacja oraz karma, kim jest Kryszna, jaka jest Jego i nasza pozycja i jak wygląda nasz związek z Bogiem. Po wykładzie był czas na pytania, których pojawiło się sporo, między innymi na temat karmy. Po czym odbył się quiz, w którym oczywiście wszyscy wygrali, podając prawidłowe odpowiedzi, za co otrzymali prezenty (książki).

Kolejnym punktem programu był kirtan. Przed jego rozpoczęciem Trisama Prabhu zachęcał gości do wspólnego śpiewania Maha-mantry. Wyjaśnił jej znaczenie i inspirował gości do wspólnego jej powtarzania. Zachęcał także do tańczenia (i w tym momencie jak zwykle wesoło zaprezentował, jak to zrobić). Wszystkiemu przyglądały się Śri Śri Gaura Nitaj, przywiezione przez Rameśwara Prabhu :) Było to niesamowitym przeżyciem, bo wielu gości przyłączyło się do kirtanu. No i dochodzimy do przedostatniego punktu tego „festiwalu” – Kryszna-prasadam! Bhaktowie szybko rozdali wszystkim gościom „łaskę Pana”, a ci nie mogli się nadziwić, jak można przyrządzić takie smaczne i, co okazało się po rozmowie, proste potrawy. Był to moment, kiedy mogliśmy z nimi nawiązać bardziej personalne relacje, zaczynając od wyjaśniania, co mają na talerzu i dochodząc do bardziej filozoficznych rozmów, wymieniając się kontaktami.

Dla najbardziej wytrwałych był przewidziany koncert zespołu Radical News. Było już dość późno, więc przed sceną pojawiła się już tylko młodzież i bhaktowie. Wszyscy wytrwale tańczyli. Koncert był krótki, ale można było się „wyszaleć”. Dzięki łasce Kryszny i bhaktów wszyscy byli bardzo zadowoleni z programu.

ŚRILA PRABHUPADA ki! DŹAJ!
ŚRI ŚRI GAURA NITAJ ki! DŹAJ!
Gaura premanande! Hari Haribol!


W.s. bhn. Marta z Nowego Nawadwipa

Zobacz Galerie

Skomentuj artykułfoto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Ratha Yatra 2023 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
12 mar 2023

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2022 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2022
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Ratha Yatra 2022 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
5 mar 2022

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2021 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
4 sty 2022

Wyszukiwarkaonline: 1