Misja „LESZNO”

czytane: 1459 data: 2007-02-28
autor: Vraja priya dasi
Wersja do druku
Kierunek: Leszno, Miejski Ośrodek Kultury
Cel misji: spełnianie misji Pana Caitanji!!!
Rozpoczęcie misji: godz.15.30


Jak zawsze niestrudzeni wielbiciele z Jawora, Wrocławia, Leszna, Wałbrzycha, Legnicy i Złotoryji przygotowali się do misji wzorowo. Akcja w Lesznie rozpoczęta została ekstatycznym Harinamem prowadzonym przez bh. Janusza.

Pomimo siarczystego mrozu wielbiciele dzielnie kroczyli uliczkami miasta spełniając swoją misję. Z daleka było widać wielki żółty sztandar ze złotym znakiem Tilaka niesionym przez Dvarakacyutę prabhu.

Pomimo braku sprzętu nagłaśniającego dźwięk Świętego Imienia było słychać głośno i wyraźnie z dużej odległości. Bhaktowie w wielkiej ekstazie skakali, grali i śpiewali HARE KRYSZNA!!! Dźwięk kartali odbijał się echem od budynków co sprawiało, że ludzie wyglądali z okien swych domów, aby sprawdzić kto tam tak „hałasuje”

Po harinamie rozgrzani i pełni energii wielbiciele zabrali się do przygotowywania sali. Na scenie ustawiono ołtarz, na którym królowali Śri Śri Goura - Nitay, bóstwa Rameśvara prabhu.

Z tyłu sceny powieszono wielkiego Pana Jaganatha i Maha Mantrę. Wyglądało to pięknie. Rozstawiono sklepik pod bacznym okiem Rasatatwy prabhu. i jego żony Nisanty mataji. Przygotowano miejsce do rozdawania Prasadam W między czasie za sceną trwała próba generalna teatru pod tytułem „Życie po narodzinach” w wykonaniu : Rameśvara prabhu, bh.Ani, bh.Tulasi, Vraja priyi mataji. Na scenie przygotowywała się grupa bhajanowa pod dowództwem Dalayacandry prabhu.

Około 17tej wszyscy zajęli swoje pozycje, goście zaczęli się schodzić, włączono reflektory oświetlające scenę, konferansjer przywitał gości. Oklaski. Chwila ciszy i po sali rozszedł się dźwięk pięknej muzyki.

Bhajaniści doskonale się przygotowli, wprowadzając  ponad siedemdziesięcioosobową grupę gości we wspaniały nastrój starożytnych Indii. Skład grupy bhajanowej wygladał następująco: Dalayacandra prabhu(harmonium), Dvarakacyuta prabhu ( klarnet) Bh. Paweł (mridanga), Haricaran prabhu (kartale), Bh. Roma, Audarya mataji (tabla), Kisiori, Janeśvar prabhu. Wykonano kilka pieśnim.in.: Sri Krsna Cairanja (Audaryi mataji); Sri Sri Sad-goswami-astaka (Dalayacandra prabhu.) do tego wszystkie go oczywiście maha mantrę. Brzmiało to naprawdę niesamowicie, i wprowadzało w niezwykły nastrój. Mam nadzieje, że powstanie płytka z nagraniami z programów otwartych.

Piękną ceremonię arati przeprowadziła Madana Mohana Mohini dd. W przerwie bhajanu wystawiono sztukę teatralną, aktorzy lekko zestresowani wspaniale odegrali swoje role.

Po bhajanie Karanam prabhu dał wykład z Bhagavad Gity, który umożliwił gościom elementarne zrozumienie filozofii Ved.

Po wykładzie przeprowadzono quiz i rozdano 5 nagród. Baladeva prabhu rozdał róże, a Trisama prabhu zaprosił gości do wzięcia udział we wspólnym tańczeniu i śpiewaniu (kirtan ).

Bhaktowie w ekstazie tańczyli pod sceną, a paru gości z wielkim entuzjazmem przyłączyło się do tańca i nie wiadomo kiedy wszyscy razem długim wężem biegli w tańcu dookoła sali. Dość niechętnie przerwano taniec oraz śpiew i wrócono na miejsca. W czasie gdy zapraszano na film Pt.:”Acharya” wyświetlany przez Visvarupę prabhu, bhaktowie rozpoczęli dystrybucję prasadam, które bardzo smakowało gościom.

Po wspólnym posiłku, podziękowano wszystkim za przybycie i goście zaczęli się powoli rozchodzić.

Z uśmiechem na twarzy czekam na następny program i polecam gorąco wszystkim, aby brali w nich udział gdyż jest to wielką inspiracją i daje wiele energii. Jest to również okazja aby spędzić czas w doborowym towarzystwie wielkich vaisnavów. Dziękuję bardzo za możliwość udzielenia pomocy przy
organizacji.

Melduję, że misja „LESZNO” została zakończona sukcesem a do następnej już trwają przygotowania.

Wasza sługa
Vraja priya dasi.

Zobacz galerię

Skomentuj artykułfoto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Ratha Yatra 2024 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
24 lut 2024

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2023 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
6 sty 2024

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2023
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
6 sty 2024

Ratha Yatra 2023 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
12 mar 2023

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2022 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Wyszukiwarkaonline: 1