Food For Life czyli szansa na duchowość dla każdego

czytane: 4527 data: 2011-06-01
autor: REDAKCJA
Wersja do druku

Świat, w który żyjemy niewielu chyba napawa optymizmem. Co rusz słychać o konfliktach zbrojnych wybuchających w różnych częściach świata pochłaniających setki tysięcy ofiar. Natura materialna nie oszczędza nikogo, ludzie w tym świecie znajdują się w coraz trudniejszym położeniu. Cierpienie staje się niezwykle silne a zjawiska takie jak narkomania, alkoholizm i pustka wewnętrzna wynikająca z braku celu życia lub z ulotności tego celu, są produktami ubocznymi konsumpcyjnego stylu życia.

Tak wiele osób w tym świecie potrzebuje konstruktywnej pomocy. Ruch Pana Gaurangi zaszczepiony przez Śrila Prabhupada w świecie zachodnim sprawia, że coraz więcej osób ma szanse przestać cierpieć, odnajdując wewnętrzny spokój poprzez kontakt z duchowością.

Prawdopodobnie, każdy z nas ma w sobie pragnienie niesienia pomocy innym. Dobroczynność to naturalna skłonność każdej żywej istoty.

Siastry mówią, że najlepszą formą dobroczynności jest ofiarowanie drugiej osobie pożywienia, ponieważ pożywienie sprawia, że człowiek może utrzymać dusze i ciało razem, co daje szanse na dalsze życie i nadzieje na samorealizację. Natomiast najwyższym rodzajem dobroczynności jest rozdawanie pożywienia duchowego czyli Kryszna Prasadam . Kryszna Prasadam odżywia nie tylko ciało, ale również duszę.

Śrila Prabhupada bardzo naciskał na ten aspekt duchowości, jego ogromnym pragnieniem było, by w okręgu 10 mil od świątyni nikt nie był głodny. Czy była to tylko mrzonka? To jest pytanie do każdej osoby czytającej ten artykuł. Czy jest to coś niemożliwego ? Kiedyś Śrila Prabhupada pięknie skonkludował podobne pytanie stwierdzeniem, że słowo niemożliwe pochodzi ze słownika głupców. Jego determinacja i wiara w Krysznę sprawiała, że osiągał cele, o których inni nie śmieli nawet marzyć .

Właśnie nadarza się niezwykła szansa byśmy wszyscy mogli sprawdzić jakiej kategorii jest nasze miłosierdzie. Czy potrafimy udowodnić, że stać nas na coś więcej niż tylko udzielanie mądrych rad z perspektywy kilku wersetów wyczytanych w pismach świętych ? Nadarza się szansa na prawdziwą konstruktywną pomoc, nie jest to szansa dla każdego, jest to szansa dla tych, którym naprawdę zależy na wartościowej dobroczynności.

Wrocławska Świątynia Hare Kryszna od dłuższego czasu prowadzi akcję FOOD FOR LIFE, polegającą na rozdawaniu darmowych wegetariańskich posiłków – Kryszna Prasadam. Akcja ta odbywa się 2 razy w tygodniu podczas jednej takiej akcji wydawane jest ok. 150 porcji pysznego Kryszna Prasadam. Dla przykładu warto powiedzieć , że w miesiącu maju 2011 roku przeprowadzonych było 10 takich akcji.
Jedynym ograniczeniem by gotować więcej i częściej są fundusze!!!

Jeśli ktokolwiek z Was chciałby wspomóc tą niezwykła formę dzielenia się z innymi duchowością prosimy o kontakt z Rasa Tattvą Prabhu rasatattva@gmail.com

Poniżej podajemy również numer konta, na które zbierane są dotacje:

Volkswagen Bank
ŚWIĄTYNIA MIĘDZYNARODOWEGO
TOWARZYSTWA ŚWIADOMOŚCI KRYSZNY
ul. Brodzka 157
54-067 Wrocław
Nr. Konta 42 2130 0004 2001 0299 8086 0003
(w tytule proszę wpisać Food For Life)

AKTUALNE RAPORTY Z AKCJI "FOOD FOR LIFE"foto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Ratha Yatra 2024 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
24 lut 2024

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2023 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
6 sty 2024

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2023
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
6 sty 2024

Ratha Yatra 2023 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
12 mar 2023

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2022 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Wyszukiwarkaonline: 3