"Nowe Śantipur - Projekt 2016" - DOTACJE

czytane: 2042 data: 2013-10-31
autor: Rameśvar dasa
Wersja do druku

„Jeśli bhakta wydaje pieniądze, aby skonstruować piękną i kosztowną świątynię, konstrukcja ta nie jest materialna lecz duchowa (nirbandhah krsna-sambandhe yuktam vairagyam ucyate). Umysł bhakty nigdy nie zwraca uwagi na materialną stronę świątyni. Cegły, kamień i drewno użyte przy konstrukcji świątyni są duchowe; tak samo jak Bóstwo – chociaż zrobione z kamienia – nie jest kamieniem, ale samym Najwyższą Osobą Boga. Im większy ktoś czyni postęp w świadomości duchowej, tym bardziej jest w stanie zrozumieć elementy służby oddania. W służbie oddania nic nie jest materialne, wszystko jest duchowe. Wskutek tego bhakta obdarzany jest tzw. materialnym bogactwem dla postępu duchowego. Bogactwo to jest ułatwieniem mającym pomóc bhakcie wznieść się do królestwa duchowego.”
                                                                                                                                                                                                                                                          Komentarz Śrila Prabhupada do ŚB 6.16.29

Drodzy Bhaktowie i Sympatycy,

Podczas tegorocznego Festiwalu Nama Hatta, powołaliśmy zespół osób, które podjęły się inicjatywy modernizacji i rozbudowy świątyni Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny "Nowe Śantiupur" w Czarnowie.
Celem naszych działań jest utworzenie dogodnego miejsca do nauczania, edukacji, rozwijania kultury waisznawa, tworzenie miejsc pracy dla bhaktów i rozwój społeczności. Ponadto, mówiąc w imieniu polskiej społeczności MTŚK, pragniemy, by Nowe Śantipur stało się duchowym centrum dla wszystkich tych, którzy chcą przyjąć schronienie Śri Śri Pańća-tattvy.

Nazwa inicjatywy „Nowe Śantipur – Projekt 2016” nie jest przypadkowa. Podjęte prace chcemy zakończyć w 2016 roku na 50-tą rocznicę założenia Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny i 25 rocznicę instalacji Śri Śri Pańća-tattvy. Dzień ten pragniemy uwieńczyć wspaniałym festiwalem z udziałem Maharajów.

Docelowo, po realizacji „Projektu 2016”, pragniemy, by w Czarnowie powstała nowa świątynia z nowym, sprzyjającym edukacji, nauczaniu i rekreacji zagospodarowaniem terenu. Jednak, by tego dokonać, potrzebujemy miejsca, dzięki któremu zaczniemy dynamicznie rozwijać pomniejsze projekty edukacyjne i biznesowe.

Projekt realizujemy pod honorowym patronatem Śrila Kryszna Kszetry Prabhu, któremu na bieżąco zdajemy sprawozdania z postępu prac. Maharaj pobłogosławił projekt, co też wyraził w następujących słowach:

„To miłe, że mają miejsce wszystkie plany rozbudowy Nowego Śantipur. Niech Śri Śri Pancatattva błogosławi ten projekt, tak aby na prawdę się ziścił i pięknie służył społeczności i misji. Wygląda na to, że plany i organizacja są przygotowywane w sposób profesjonalny i myślę, że wszyscy jesteście na wiele sposobów bardzo kwalifikowani, więc jestem pełen nadziei.
Tak, jeśli to będzie zachęcające i pomocne, byłbym szczęśliwy i zaszczycony objęciem "honorowego patronatu" nad projektem. Będę czekał na informacje jak wszystko się rozwija.”


Ponadto, projekt został zaprezentowany podczas Spotkania Europejskich Liderów MTŚK w Radhadesh (Belgia). Uzyskaliśmy wielkie poparcie i błogosławieństwa na pomyślną realizację podjętych działań.
Modlimy się o łaskę Śri Śri Pańca-tattvy, a także pokornie prosimy o Wasze błogosławieństwa Drodzy Wielbiciele, by sprostać temu wyzwaniu tym samym zadowolić Najwyższego Pana.

Jesteśmy otwarci na Waszą pomoc w każdej formie i tym samym zapraszamy Was do dołączenia się do prac zespołu projektowego, gdyż nie jest to grupa zamknięta.

Nasza inicjatywa będzie wymagała dużych nakładów finansowych. Całość wykonujemy wyłącznie w oparciu o dotacje Darczyńców z Polski, Europy i innych miejsc na świecie. W tym celu, w listopadzie tego roku, zostanie uruchomiona strona internetowa wspierająca medialnie nasze działania (www.nowesantipur.pl lub www.newsantipur.pl ). Tam też przedstawimy całkowity koszt prac budowlanych i wszystkich kwestii formalnych. Trójjęzyczna strona internetowa (polska, angielska i rosyjska) umożliwi dokonanie wpłat z dowolnego miejsca na świecie, na niej również będzie można monitorować postęp prac wyrażony w procentowych wykresach.
Zachęcamy Was do dotowania tego projektu. Z Waszego wkładu będą korzystać bhaktowie z kolejnych pokoleń, a chwały i przekaz Śri Śri Pańca-Tattvy dotrze do coraz większej ilości osób. Na wstępie zbieramy 40.000 zł na opłacenie projektu architektonicznego i wszystkich spraw formalnych, które się z tym wiążą. Nasze wpłaty będziemy raportować tutaj: http://forum.harinam.pl/viewtopic.php?f=48&t=2494

 

Wpłaty prosimy nadsyłać na specjalnie w tym celu utworzone konto świątynne:


76 2490 0005 0000 4500 1098 6103
Świątynia Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny
Czarnów 21
58-400 Kamienna Góra
z dopiskiem „Projekt 2016”

Zapraszamy również do polubienia naszej strony internetowej na Facebook, by uzyskiwać na bieżąco informacje dotyczące postępu prac. Adres strony: https://www.facebook.com/pages/Nowe-%C5%9Aantipur-Projekt-2016/297047503766267?fref=ts

Dodatkową formą wspierającą finansowanie remontu świątyni i jej funkcjonowanie po remoncie jest projekt GOURANGA. Ma on polegać na produkcji i dystrybucji produktów ekologicznych ( nie tylko żywości ) pod wspólną marką GOURANGA. Pomysłodawcy projektu, chcieliby by w "akcję" byli zaangażowani nie tylko bhaktowie z Czarnowa, ale również z pozostałej części kraju. Prosimy osoby, które  produkuje zdrową, ekologiczną żywność lub inne produkty, które mogły by być sprzedawane pod marka GOURANGA o zgłoszenie się do projektu! Więcej informacji, oraz zgłoszenia prosimy kierować na adres: produkty.gouranga@gmail.com. Wiięcej na ten temat znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/pages/Gouranga/708081842554940?fref=ts

W imieniu zespołu „Nowe Śantipur – 2016”
Wasz sługa
Rameśvar dasa

PYTANIA i KOMENTARZEfoto galeria

Spotkanie z Bhakti Jogą - Wrocław 09.06.2018

Na forum

Ratha Yatra 2023 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
12 mar 2023

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2022 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Wyniki Grudniowego Maratonu Srila Prabhupada 2022
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
31 sty 2023

Ratha Yatra 2022 - Raport finansowy
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
5 mar 2022

Wyniki dystrybucji książek Śrila Prabhupada w 2021 roku
Zobacz najnowszy postinfo
REDAKCJA
4 sty 2022

Wyszukiwarkaonline: 1